Predpoveď počasia: Leto pokračuje s miernejšími teplotami, ale aj so zrážkami

Prvý augustový deň odštartoval na mnohých miestach oblačne a so zrážkami. Podľa predpovedí tak bude zrejme pokračovať aj nasledujúci týždeň.

Pondelok 2. 8.

Zamračená nedeľa sa čiastočne presunie aj do ďalšieho týždňa, ktorý začne polooblačným až oblačným počasím. Zrána sa môžu vyskytnúť aj hmly a neskôr ojedinele skôr na severe prehánky a búrky. „Najvyššia teplota 22 až 27, v Žilinskom kraji a na Spiši okolo 20 st.,“ predpvedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Utorok 3. 8.

Nasledujúci deň bude už o niečo slnečnejší.

Jasno až polooblačno ešte výnimočne pri prechovne zväčšenej oblačnosti vystriedajú prehánky. Denné teploty vystúpia na 22 až 29 stupňov. V noci sa ochladí na 14 až 9 stupňov, v údoliach do 7 stupňov.

Streda 4. 8.

Opäť pribudne oblačnosti a najmä v noci budú na viacerých miestach prehánky, dážď a ojedinele búrky. Cez deň očakávajte polooblačné a oblačné počasie, zrážky sa vyskytnú len zriedkavo, skôr na severe a východe. „Najnižšia nočná teplota 16 až 11 st. Najvyššia denná teplota 24 až 29, v Žilinskom kraji a na Spiši okolo 22 st. Prevažne slabý vietor, pri búrkach môže zosilnieť,“ hlási SHMÚ.

Štvrtok 5. 8.

Na výraznejšie oteplenie si ešte počkáme.

Teploty cez deň vystúpia najviac na 18 – 25 stupňov. Vzhľadom na polooblačno až oblačno treba zase rátať s prehánkami, dažďom alebo búrkami. V noci sa ochladí na 17 až 12 stupňov.

Piatok 6. 8.

V závere pracovného týždňa budú zrážky a oblačné počasie pokračovať, no na západe Slovenska ich môže byť o niečo menej. V priebehu dňa sa oteplí maximálne na 21 – 26 stupňov. Nočné teploty klesnú na 17 – 11 stupňov.

Víkend

Ešte aj v sobotu sa môžu pri zväčšenej oblačnosti vyskytovať prehánky alebo búrky. Prvý víkendový deň dosiahnu denné teploty 23 až 28 stupňov, v noci klesnú na 16 až 10 stupňov.

foto ilustračné: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password