Predpoveď počasia: Teploty budú postupne stúpať

S oblačnosťou sa ale môžu objaviť aj zrážky.

Pondelok 7. 2.

Na začiatok nás čaká oblačné až zamračené počasie, ale postupne sa od západu zmení na premenlivú. Na viacerých miestach sa môžu objaviť snehové prehánky a sneženie, v nižších oblastiach skôr dážď a dážď so snehom. Výnimočne sa môžu vyskytnúť búrky a snehové jazyky. Najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 1 stupňa na severe Slovenska až do 8 stupňov na ostatných územiach.

Utorok 8. 2.

Podobné počasie sa predpokladá aj v utorok. Najvyššie denné teploty sa opäť dostanú na 1 až 8 stupňov. V noci sa ochladí na 1 až -4 a -6 stupňov v údoliach. Vietor bude postupne počas dňa slabnúť.

Streda 9. 2.

Teploty budú stúpať.

V noci bude prevažovať veľká oblačnosť na viacerých miestach aj s dažďom alebo snežením. Postupne zrážky ustanú a aj oblačnosť sa zmenší. „Cez deň oblačno až zamračené, na západe a juhu zmenšená oblačnosť. Ojedinele, na severe miestami, mrholenie alebo slabý dážď, vo vysokých polohách sneženie. Teplo,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav. Teploty dosiahnu najviac 3 až 8 stupňov na severe i východe a 8 až 13 stupňov na ostatnom území. Najnižšia nočná teplota dosiahne 2 až -3, na západe 6 až 2 stupne.

Štvrtok 10. 2.

Nasledujúci deň už bude jasnejší, očakávať môžeme prevažne polojasné počasie, miestami však aj s mrholením. Maximálne denné teploty vystúpia na 7 až 12 stupňov, pri nižšej oblačnosti a na severe okolo 5 stupňov. Nočné teploty klesnú na 2 až -4 stupňov.

Piatok 11. 2.

Záver pracovného týždňa má byť premenlivý, postupne až s veľkou oblačnosťou, ojedinele aj prehánkami, vo vyšších polohách aj snehovými. Denné teploty dosiahnu najviac 5 až 11 stupňov, v noci sa ochladí na 2 až -4 stupne.

Víkend

Premenlivá, prechodne s väčou oblačnosťou bude zrejme aj sobota. Objaviť sa môžu aj prehánky. Počas dňa sa oteplí maximálne na 2 až 7 stupňov, nočné teploty klesnú na 1 až -5 stupňov.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password