Predpoveď počasia: S novým týždňom prídu výstrahy aj ochladenie

Vyššie teploty sa vrátia pred víkendom.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Začiatok týždňa bude prevažne oblačný. Na viacerých miestach hlásia prehánky alebo dážď, miestami aj búrky, ktoré môžu byť intenzívne a s krúpami. Ráno bude ojedinele hmlisté, počas dňa zase očakávajte dusno a najvyššie denné teploty 23 – 28 stupňov. Fúkať bude slabý vietor s rýchlosťou 5 – 25 km/h, pri búrkach prechodne zosilnie.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na pondelok aj utorok vyhlasuje meteorologické výstrahy pre celé územie Slovenska. Vo všetkých okresoch Nitrianskeho kraja je predbežne vyhlásený 2. stupeň výstrah.


V utorok 18. 8. nás čaká rovnaké počasie, no o čosi nižšie denné teploty. Tie vystúpia maximálne na 21 – 26 stupňov. Inak slabý vietor pri búrkach opäť zosilnie. V noci sa ochladí na 19 až 14 stupňov.

zdroj shmu.sk (info z 16.8. 2020 15.07 hod.)

Zvýšená oblačnosť bude pretrvávať aj v stredu.

V noci len miestami, cez deň ju budú na viacerých miestach sprevádzať prehánky, dážď a intenzívne búrky. Najvyššie denné teploty dosiahnu 20 – 25 stupňov, v noci klesnú najmenej na 18 – 13 stupňov, v dolinách a kotlinách na 11 stupňov.


Vo štvrtok možno očakávať miernejšie zrážky. Popri maximálnych 23 – 28 stupňoch má byť počas dňa polooblačno až oblačno. Miestami sa môžu vyskytnúť prehánky a búrky. V noci sa ochladí na 17 – 12 stupňov.


Teplý vzduch k nám podľa predpovedí SHMÚ začne od juhozápadu prúdiť v piatok.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)
foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Prejaví sa to na vyšších denných teplotách, ktoré dosiahnu najviac 24 – 30 stupňov. Ojedinele hmlisté ráno sa počas dňa zmení na malú, miestami zväčšenú oblačnosť s ojedinelými prehánkami a búrkami. Najnižšie nočné teploty dosiahnu 16 – 10 stupňov.


Začiatkom víkendu bude teplé počasie pokračovať.

Predpovede na sobotu hlásia denné teploty medzi 26 – 32 stupňami a malú, miestami zväčšenú oblačnosť, z ktorej môže spŕchnuť v podobe prehánok a búrok. Nočné teploty klesnú najmenej na 17 až 10 stupňov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password