Predpoveď počasia: V priebehu týždňa budú teploty zase stúpať

Väčšinu týždňa sa budú denné teploty pohybovať okolo letných 30 stupňov. Záver pracovného týždňa bude ešte horúcejší.

foto ilustračná (pixabay.com)

Pondelok 1.8.

Prvý augustový deň bude premenlivý, ojedinele s prehánkami alebo búrkami. Najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 24 do 29 stupňov, na severe Slovenska bude, ako zvyčajne, chladnejšie. Fúkať má slabý vietor, ktorý pri búrkach prechodne zosilnie.

Utorok 2.8.

Nasledujúci deň bude polojasný až oblačný. Stále sa môžu ojedinele objaviť prehánky alebo búrky. Cez deň teploty vystúpia maximálne na 26 až 31 stupňov. Nočné teploty klesnú na 17 až 12 stupňov, v údoliach na približne 10 stupňov.

Streda 3.8.

Stred pracovného týždňa bude už slnečnejší. Prehánky sa pri prechodne zväčšenej oblačnosti objavia len výnimočne. „Najnižšia nočná teplota 18 až 13, v údoliach väčšinou okolo 11 st.
Najvyššia denná teplota 27 až 32, na severe miestami okolo 25 st. Prevažne slabý vietor,“ uvádz
a predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 4.8.

Teplý a slnečný by mal byť aj štvrtok. Denné teploty dosiahnu maximálne 29 až 34 stupňov. V noci sa ochladí na 19 až 14, v údoliach väčšinou okolo 12 stuňov.

Piatok 5.8.

„Veľmi teplo. Najnižšia nočná teplota 21 až 16, v údoliach miestami okolo 14 st. Najvyššia denná teplota 30 až 36 st., na severe aj chladnejšie,“ predpovedá SHMÚ. Deň bude spočiatku jasný až polojasný, postupne však od západu bude oblačnosť pribúdať. Prehánkami a búrkami sa prejaví ojedinele najmä na západe krajiny.

Víkend

V sobotu sa vzduch zase o niečo schladí. Maximálnych denných 26 až 31 stupňov budú miestami sprevádzať prehánky, dážď a búrky. V noci sa ochladí najmenej na 22 až 16 stupňov, v údoliach môže byť ešte mene.

Televízia Nitrička

Forgot Password