Predpoveď počasia: V druhej polovici týždňa môžu pribudnúť zrážky

Denné teploty sa budú naďalej pohybovať okolo 20 stupňov. Postupom dní však slnečné lúče môžu vystriedať prehánky.

foto ilustračná: pixabay.com

Pondelok 13. 5.

Prevažne polojasný pondelok začne v údoliach ojedinele aj s hmlou. Najvyššia denná teploty vystúpi na 19 až 24, v severnejších oblastiach Slovenska bude okolo 17 stupňov.

Utorok 14. 5.

Nasledujúci deň sa ráno hmly vyskytnú len výnimočne. Deň bude jasný až polojasný, v horských oblastiach miestami až oblačný a výnimočne aj s prehánkami. V noci sa ochladí na 5 až 0 stupňov, na západe a Honte väčšinou 11 až 6 stupňov. V údoliach sa nad ránom môže vyskytnúť prízemný mráz. Maximálne denné teploty dosiahnu 19 až 24, na Orave, Liptove a na Spiši
bude miestami okolo 17 stupňov.

Streda 15. 5.

„Jasno alebo malá, cez deň miestami zväčšená oblačnosť a výnimočne prehánky. Najnižšia nočná teplota 7 až 1, na západe a Honte väčšinou 13 až 7 st. Nadránom na strednom a východnom Slovensku ojedinele prízemný mráz. Najvyššia denná teplota 19 až 24, na Orave, Liptove a Spiši okolo 17 st.,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 16. 5.

Ďalší deň už nastane zmena. Deň má byť polooblačný až oblačný. Na západe Slovenska sa počas dňa miestami objavia prehánky, možno aj búrky. Nočné teploty klesnú na 8 až 2, na západe a Honte väčšinou na 14 až 8 stupňov. Denné teploty vystúpia najviac na 18 až 24 stupňov.

Piatok a víkend

„Prevažne veľká, prechodne zmenšená oblačnosť. Na viacerých miestach dážď alebo prehánky, ojedinele búrky. Najnižšia nočná teplota 14 až 8, v údoliach spočiatku miestami okolo 6 st. Najvyššia denná teplota 16 až 22, postupne 18 až 25 st.,“ informuje o predpovedi SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password