Predpoveď počasia: Ustálené teploty bude v rôznej miere sprevádzať oblačnosť

Prechodne sa môžu vyskytnúť aj zrážky.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

V prvý deň nového pracovného týždňa sa zobudíme do sem-tam hmlistého rána, ktoré sa počas dňa zmení na premenlivú oblačnosť. Ojedinele sa môže vyskytnúť občasný dážď alebo prehánky, výnimočne i búrky. Denné teploty vystúpia najviac na 23 – 28 stupňov. Fúkať bude prevažne slabý vietor s rýchlosťou 5 – 20 km/h.


V utorok by malo pokračovať podobné počasie.

Teploty počas dňa dosiahnu maximálne 22 – 27 stupňov. V noci a ráno bude prechodne menej oblačnosti, cez deň polooblačno až oblačno, ojedinele prehánky a slabý dážď. Prevažne severný vietor bude fúkať s rýchlosťou 20 km/h. Najnižšie nočné teploty klesnú na 17 až 12 stupňov, v údoliach až na 7 stupňov.


V stredu k nám bude od juhozápadu prechodne prúdiť teplý vzduch.

Ráno môže byť hmlisté najmä v údoliach. Denné teploty vystúpia maximálne na 25 – 30 stupňov. Očakávajte bezvetrie alebo slabý vietor s rýchlosťou 5 až 30 km/h, v nárazoch ojedinele okolo 50 km/h. „Malá, miestami zväčšená oblačnosť a cez deň ojedinele prehánky, možnosť búrky,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. V noci sa ochladí na 15 až 10, v údoliach na 8 stupňov.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Mala miestami zväčšená oblačnosť a ojedinelé prehánky či búrky môžu pokračovať aj vo štvrtok. Sprevádzať ich budú maximálne denné teploty od 22 do 27 stupňov. V noci teploty klesnú na 18 – 13 stupňov, v údoliach miestami na 11 stupňov.


V závere pracovného týždňa sa možno dočkáme jasného slnečného počasia.

SHMÚ hlási na piatok jasno až polojasno, aj v tento deň sa však môže oblačnosť miestami prechodne zväčšovať. Denné teploty vystúpia na príjemných 22 – 28 stupňov, v noci sa schladí na 13 až 7 stupňov.


Víkend začne bez väčších výkyvov v počasí.

Teploty budú pokračovať na približne rovnakých hodnotách, no oblačnosti by malo pribudnúť. V sobotu očakávajte 24 – 29 stupňov a polooblačno až oblačno, miestami zamračené. Najmä na západe sa môžu vyskytnúť prehánky, dážď a búrky. Nočné teploty klesnú maximálne na 17 až 10 stupov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password