Predpoveď počasia: Tropické teploty budú pokračovať

Pri zväčšenej oblačnosti sa miestami môžu vyskytnúť aj zrážky.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Teplo a slnečno sme si užili niekoľko posledých dní, inak to nebude ani ďalší týždeň. V pondelok 10. 8. bude naďalej veľmi teplo, denné teploty vystúpia najviac na 28 – 33 stupňov, lokálne však môže jasnú oblohu vystriedať oblačnosť a ojedinele, skôr na strednom Slovensku, aj prehánky alebo búrky. Fúkať má iba slabý vietor.

Slovenský hydrometeorologický ústav pre vysoké teploty na pondelok vyhlásil výstrahy na juhozápade Slovenska, týkajú sa aj okresu Nitra.

zdroj: shmu.sk

V utorok popri jasnom až polooblačnom počasí môže tiež oblakov pribudnúť, čo sa prejaví ojedinelými prehánkami alebo búrkami tento raz na západnom Slovensku. Stále však bude teplo, teda 27 – 32 stupňov. Slabý vietor môže pri búrkach prechodne zosilnieť. V noci sa ochladí najmenej na 19 až 14 stupňov, v údoliach na 14 až 9 stupňov.


Výrazné zmeny nečakajte ani v stredu a vo štvrtok.

Maximálne teploty v týchto dňoch dosiahnu najviac 26 – 32 stupňov. Bude jasno až polooblačno, v stredu sa môžu popoludní pri prechodne zväčšenej oblačnosti vyskytnúť ojedinele prehánky a výnimočne aj búrky. Rovnaké teploty očakávajte aj v noci, klesnú na 18 až 13 stupňov, v údoliach bude miestami okolo 11 stupňov.

Slovenský hydrometeorologický ústav nespomína, že by noci mali byť spojené s výraznou oblačnosťou, využite teda teplé večery na sledovanie hviezdnej oblohy, práve v týchto dňoch má totiž vrcholiť roj perzeíd.


Aj záver pracovného týždňa bude jasný až polooblačný, no možno aj spŕchne: „Cez deň postupne od západu zväčšená oblačnosť a miestami, najmä v západnej polovici, prehánky alebo búrky,“ uvádza SHMÚ. V piatok denné teploty dosiahnu maximálne 25 – 31 stupňov, v noci klesnú najmenej na 19 – 13 stupňov.


Víkend, zatiaľ podľa predpovedí, začne podobne, v sobotu však môže pribudnúť oblačnosť, čo sa miestami prejaví prehánkami a búrkami.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password