Predpoveď počasia: Teploty môžu v priebehu týždňa mierne stúpať

Premenlivú oblačnosť miestami môžu cez týždeň sprevádzať aj sneh či dážď.

foto ilustračná (pixabay.com)

Pondelok 15. 1.

Prevažne oblačný pondelok miestami, hlavne v Žilinskom kraji prejde do veľkej oblačnosti. Tu sa môžu vyskytnúť aj snehové prehánky. Cez deň sa oteplí najviac na 0 až 5 stupňov, na severe Slovenska a na Horehroní bude väčšinou -5 až 0 stupňov.

Utorok 16. 1.

Premenlivá oblačnosť má v nasledujúcom dni na severe prechádzať až do veľkej oblačnosti, neskôr sa však môže miestami zmenšovať. Ojedinele sa v Žilinskom a Trenčianskom kraji objavia snehové prehánky alebo sneženie. Na severe Slovenska sa ojedinele môžu vytvoriť snehové jazyky. Denné teploty budú stúpať najviac na -1 až 4 stupne, v Žilinskom kraji, na Spiši, Horehroní a severovýchode bude okolo -3 stupňov. V noci sa ochladí na -1 až -6 stupňov, v údoliach miestami od -7 do -12 stupňov.

Streda 17. 1.

„Prevažne polojasno, cez deň pribúdanie oblačnosti. Ojedinele slabé sneženie, k večeru na juhu aj dážď so snehom s možnosťou tvorby poľadovice. Ojedinele tvorba snehových jazykov. Najnižšia nočná teplota -3 až -9, v údoliach miestami -10 až -16 st. Najvyššia denná teplota -4 až 1, na západe a miestami na juhu 1 až 6 st.,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 18. 1.

Prevažne zamračený štvrtok bude na mnohých miestach sprevádzaný snežením alebo dažďom so snehom, od juhozápadu by sa postupne malo rozpršať. V noci a zrána sa ojedinele môže tvoriť poľadovica. Sneženie bude počas dňa stúpať do vyšších polôh. Na horách má fúkať silný vietor. Maximálne denné teploty vystúpia na 3 až 8 stupňov, na juhozápade 8 až 12 stupňov. Nočné teploty klesnú na 0 až -5, na juhozápade a čiastočne aj na juhu od 5 do 0 stupňov.

Piatok a víkend

„Spočiatku oblačno až zamračené a miestami sneženie, v nižších polohách aj dážď. Postupne menej oblačnosti, ojedinele snehové prehánky a ochladenie. Najnižšia nočná teplota 0 až -8, postupne -4 až -11, v údoliach okolo -15 st. Najvyššia denná teplota -5 až +3 st.,“ uvádza SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password