Predpoveď počasia: Teploty klesajú

V priebehu týždňa má oblačnosti postupne pribúdať.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

„V chladnejšom vzduchu bude od západu naďalej zasahovať do strednej Európy okraj tlakovej výše,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav na úvod týždňa.

V pondelok teda maximálne denné teploty vystúpia najviac na 20 – 25 stupňov. Popritom bude fúkať slabý, na západe miestami severný vietor s rýchlosťou 10 – 25 km/h. Očakávať môžeme slnečné počasie, no prechodne aj zväčšenú oblačnosť.

V utorok k nám môže z juhozápadu prúdiť o niečo teplejší vzduch. Maximálne denné teploty sa budú pohybovať od 22 do 27 stupňov. Fúkať by mal iba slabý vietor. Slnečné až polooblačné počasie môže vystriedať miestami zväčšená oblačnosť a ojedinelé prehánky. V noci teploty klesnú na 11 až 6 stupňov.

Podobné počasie má pretrvávať aj v stredu. Spočiatku jasno až polojasno, počas dňa od západu postupne až oblačno a ojedinele prehánky. Denné teploty 24 – 29 stupňov v noci vystrieda 13 – 6 stupňov.

„V plytkej brázde nízkeho tlaku vzduchu bude cez našu oblasť postupovať ďalej na východ studený front,“ predpovedá situáciu na štvrtok SHMÚ.

Ani v tento deň sa tak nepredpokladá výrazné oteplenie. Najvyššie denné teploty sa budú naďalej pohybovať v rozmedzí príjemných 22 – 27 stupňov, sprevádzať ich však bude zrejme prevažne oblačné počasie. Na viacerých miestach sa môžu vyskytnúť prehánky, dážď, ojedinele búrky. V noci sa ochladí na 16 až 10 stupňov.

V piatok teploty podľa predpovedí ešte klesnú. Počas dňa bude 19 – 24 stupňov a polooblačné až oblačné počasie, miestami s prehánkami, dažďom či búrkami. Nočné teploty klesnú na 15 – 9 stupňov.

Približne rovnaké počasie môže pretrvávať na začiatok víkendu. Predpovede na sobotu aktuálne hovoria o oblačnosti a maximálne 25 stupňoch, uvidíme, či sa v priebehu týždňa zmenia k lepšiemu.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password