Predpoveď počasia: Sychravé obdobie bude pokračovať aj v budúcom týždni

Teploty budú v priebehu nasledujúcich dní stúpať. Sprevádzať ju zrejme bude aj premenlivá oblačnosť

foto ilustračná: pixabay.com

Pondelok 19. 9.

Oblačné až zamračené počasie, ojedinele so zmenšenou oblačnosťou bude pokračovať aj v pondelok, na viacerých miestach tiež s prehánkami a dažďom. Pokračovať bude aj chladné počasie, denné teploty vystúpia najviac na 10 až 15 stupňov. Vietor bude k večeru väčšinou slabnúť.

Utorok 20. 9.

Premenlivá, prechodne až veľká oblačnosť nás čaká aj v utorok. Prehánky a dážď sa v noci vyskytnú miestami a cez deň na mnohých miestach. Denné teploty budú stúpať maximálne na 11 až 16 stupňov, v severných oblastiach Slovenska bude ešte menej. V noci sa ochladí na 9 až 4 stupne, v údoliach bude ojedinele okolo 2 stupňov.

Streda 21. 9.

„Premenlivá oblačnosť, v noci a ráno ojedinele hmla. V noci ojedinele, cez miestami prehánky, vo vysokých polohách snehové. Naďalej chladno,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. Najvyššia denná teplota vystúpi na 12 až 17 stupňov, na severe i menej. Nočné teploty klesnú na 7 až 2, v údoliach ojedinele okolo 0 stupňov. Nad ránom aj v nížinách sa už ojedinele môže objaviť prízemný mráz.

Štvrtok 22. 9.

Štvrtok bude polooblačný až oblačný s maximálnymi dennými teplotami od 11 stupňov na severe, do 13 až 18 stupňov v ostatných lokalitách. Prehánky sa môžu vyskytnú miestami, skôr na severe a východe Slovenska. Najnižšia nočná teplota dosiahne 7 až 2, v údoliach ojedinele okolo 0 stupňov aj s prízemným mrazom v nížinách.

Piatok 23. 9.

„Malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Ojedinele prehánky, vo vysokých polohách snehové. V noci a ráno lokálne hmla,“ predpovedá SHMÚ. Cez deň teploty dosiahnu 13 až 19 stupňov. V noci sa ochladí na 6 až -1 stupeň, opäť aj s mrazom.

Víkend

Víkend začne pravdepodobne polooblačne až oblačne s rannou hmlou a dennými teplotami najviac od 13 do 19 stupňov. Najnižšia nočná teplota sa bude v sobotu pohybovať od 7 do 1 stupňa.

Televízia Nitrička

Forgot Password