Predpoveď počasia: S Veľkou nocou sa rozlúčime premenlivým počasím

Teploty by mali počas nasledujúcého týždňa stúpať. Objaviť sa môžu aj prehánky.

Pondelok 18. 4.

Podľa predpovedí bude Veľkonočný pondelok sprevádzať premenlivá, na severe a východe Slovenska až veľká oblačnosť. V spomínaných oblastiach sa môže prejaviť aj prehánkami. Denné teploty by mali dosiahnuť najviac 8 až 13 stupňov. V severnejších oblastiach môže byť aj chladnejšie.

Utorok 19. 4.

Nasledujúci deň má byť ešte oblačnejší. V noci sa len miestami, počas dňa na viacerých miestach, spustia prehánky alebo dážď. Očakáva sa chladné počasie, lokálne v nížinách aj s mrazom. Najvyššie denné teploty vystúpia na 7 až 12 stupňov. V noci sa ochladí na 2 až -3, na severe miestami až do -6 stupňov.

Streda 20. 4.

Streda bude zrejme naďalej s premenlivou až zväčšenou oblačnosťou. „Naďalej chladno a ráno miestami aj v nížinách mráz! Najnižšia nočná teplota 2 až -3, v údoliach miestami okolo -5 st. Najvyššia denná teplota 9 až 14, v Žilinskom kraji, na Horehroní, Spiši a na Hornom Zemplíne 4 až 9 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. Fúkať má iba slabý vietor.

Štvrtok 21. 4.

Ďalší deň môžeme rátať s teplejším počasím. Teploty vystúpia maximálne na 12 až 17 stupňov, na severe na 7 až 12. Oblačnosť však má byť stále premenlivá. Nočné teploty klesnú najmenej na 4 až -1 stupeň.

Piatok 22. 4.

„Polooblačno až oblačno. Ojedinele prehánky. Najnižšia nočná teplota 7 až 1 st. Najvyššia denná teplota 13 až 18, na severe miestami okolo 11 st.,“ hlási predpoveď SHMÚ.

Víkend

Oblačný a možno s prehánkami bude aj začiatok víkendu. V sobotu sa denné teploty vyšplhajú na 13 až 19 stupňov, v noci klesnú na 7 až 1 stupeň.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password