Predpoveď počasia: S pribúdajúcou oblačnosťou budú stupne ubúdať

Budúci týždeň môžeme rátať s typickým jesenným počasím.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Pondelok 6. 11.

Týždeň začneme s jasným až polojasným počasím. Ráno a predpoludním sa lokálne môže objaviť hmla, ojedinele slabé zrážky. Najvyššia denná teplota dosiahne 11 až 16 stupňov, na Orave a pod Tatrami okolo 9 stupňov. Sila vetra bude popoludní slabnúť.

Utorok 7. 11.

V utorok nás čaká viac oblačnosti. Z polojasného počasia bude prechodne až oblačné. V nižších polohách v noci a dopoludnia miestami očakávajte hmlu alebo nízku oblačnosť, ktorá sa ojedinele udrží aj popoludní. Ojedinele sa vyskytne mrholenie alebo dážď. V noci sa ochladí na 7 až 2, v údoliach ojedinele okolo 0 stupňov. Denné teploty vystúpia maximálne na 9 až 14, pri nízkej oblačnosti ojedinele okolo 7 stupňov. Fúkať bude prevažne slabý vietor.

Streda 8. 11.

„Polojasno až oblačno. V nižších polohách v noci a dopoludnia miestami hmla alebo zamračené nízkou oblačnosťou, ktorá sa ojedinele udrží
po celý deň. Ojedinele mrholenie alebo dážď. Najnižšia nočná teplota 6 až 1, v údoliach miestami okolo -1 st. Najvyššia denná teplota 8 až 13, pri hmle alebo nízkej oblačnosti ojedinele okolo 6 st. Prevažne slabý vietor,“
predpovedá počasie na stred pracovného týždňa Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 9. 11.

Polojasný až oblačný bude aj štvrtok. V nižších polohách v noci a dopoludnia miestami treba rátať s hmlou alebo s nízkou oblačnosťou. Ojedinele sa objaví tiež mrholenie alebo slabý dážď. Nočné teploty budú klesať na 5 až 0, v údoliach lokálne okolo -2 stupne. Cez deň sa oteplí najviac na 8 až 14 stupňov.

Piatok a víkend

„Oblačno až zamračené. Na viacerých miestach dážď, vo vysokých polohách sneženie. V závere obdobia menej zrážok a hranica sneženia klesne do stredných polôh. Najnižšia nočná teplota 7 až -1 st. Najvyššia denná teplota spočiatku 7 až 13, postupne 5 až 11 st.,“ pokračuje v predpovedi SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password