Predpoveď počasia: Rozlúčka s jeseňou?

Pochopiteľne, november je posledným mesiacom meteorologickej jesene, hoci astronomická končí až približne o mesiac neskôr.

Pondelok 23. 11.

Pondelok má byť prevažne zamračený s hmlami a miestami mrholením či slabým dažďom. Slovenský hydrometeorologický ústav hlási sneženie zatiaľ vo vyšších polohách a v nižších polohách na východe. K večeru sa oblačnosť od severu čiastočne zmenší. Ojedinele sa môže vyskytnúť tvorba poľadovice aj slabý mráz. Teploty počas dňa vystúpia najviac na 1 až 6 stupňov. Fúkať bude prevažne slabý vietor.

Utorok 24. 11.

V utorok má podľa SHMÚ do našej oblasti vo vyšších polohách prúdiť o niečo teplejší vzduch.

Najvyššie denné teploty vystúpia maximálne na 2 – 7 stupňov. Jasné až polojasné počasie sa v noci zmení spočiatku na veľkú oblačnosť. Zrána očakávajte hmly a počas dňa bezvetrie alebo slabý premenlivý vietor. V noci teploty klesnú najmenej na -1 až -6 stupňov.

Streda 25. 11.

V stredu bude ešte o niečo teplejšie. Denné teploty dosiahnu najviac 4 až 9 stupňov. Jasné až polojasné počasie bude v nižších polohách striedať miestami hmla alebo nízka oblačnosť. Sprevádzať ich má opäť bezvetrie alebo len slabý vietor. Nočné teploty klesnú na -1 až -6, v údoliach miestami do -9 stupňov.

Štvrtok 26. 11.

V druhej polovici pracovného týždňa zase pribudne oblačnosť aj s hmlami.

Predpovede hovoria o nízkej oblačnosti, na horách a ojedinele v nižších polohách malej oblačnosti. „Najnižšia nočná teplota 1 až -5 st., v údoliach ojedinele chladnejšie. Najvyššia denná teplota 0 až 5, na horách a pri zmenšenej oblačnosti aj v nižších polohách 6 až 10 st.“ hlási SHMÚ. Ojedinele vás môže zastihnúť mrholenie, aj mrznúce.

Piatok 27. 11.

Miestami mrholenie, aj mrznúce, môže v závere pracovného týždňa pokračovať. Sprevádzať ho má zamračené počasie s nízkou oblačnosťou a hmlami. Na horách a v nižších polohách bude skôr polojasno. Počas dňa teploty vystúpia maximálne na 0 až 6 stupňov, v noci klesnú na -1 až -5 stupňov.

Víkend

„Studený front spojený s tlakovou nížou nad Moskovskou oblasťou postúpi cez naše územie ďalej na juhovýchod,“ predpovedá SHMÚ začiatok víkendu.

Okrem ojedinelého mrholenia a dažďu (i mrznúceho) môžeme očakávať aj sneženie. Pretrvávať má hmlisté oblačné až zamračené počasie s najvyššími dennými teplotami od -1 do 4 stupňov. Nočné teploty klesnú najmenej na 2 až -4 stupne.

foto ilustračné (pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password