Predpoveď počasia: Pripravte sa na teplý a slnečný týždeň

Ochladilo sa len na chvíľu, od pondelka budú teploty postupne stúpať.

foto ilustračná (pixabay.com)

Pondelok 14. 6.

Začiatok týždňa má byť jasný až polooblačný, miestami sa oblačnosť zväčší tak, že ju ojedinele budú sprevádzať prehánky. Cez deň sa oteplí na 21 až 26 stupňov, na severe Slovenska maximálne do 21 stupňov. Fúkať má vietor s rýchlosťou 10 – 20 km/h, v nárazoch okolo 50 km/h.

Utorok 15. 6.

Po krátkom nedeľnom ochladí k nám zase začne prúdiť teplý vzduch.

Potvrdzuje to predpoveď Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ), podľa ktorej bude cez deň najviac 23 – 30 stupňov. Jasné až polojasné počasie môže popoludní vystriedať zväčšená oblačnosť. Fúkať má len slabý vietor. Nočné teploty klesnú na 13 – 8, v dolinách na 8 – 3 stupne.

Streda 16. 6.

Teploty presiahnu 30 stupňov.

„Jasno až polojasno, cez deň pri prechodne zväčšenej oblačnosti ojedinele prehánky alebo búrky. Teplo,“ hlási SHMÚ počasie na stredu. Znamená to, že maximálne denné teploty dosiahnu 25 až 32 stupňov, v noci budú klesať na 15 až 10, v údoliach do 8 stupňov.

Štvrtok 17. 6.

Ďalší deň s idylickým letným počasím – má byť jasno až polojasno. Denné teploty vystúpia najviac na 28 až 33 stupňov. Nočné sa budú pohybovať od 16 do 11, v údoliach okolo 9 stupňov.

Piatok 18. 6.

Záver pracovného týždňa bude ešte teplejší. Predpovede SHMÚ hovoria o jasnom až polojasnom počasí o denných teplotách od 28 do 35 stupňov. V noci sa ochladí na 18 až 13 stupňov, v údoliach môže byť ešte o dva stupne chladnejšie.

Víkend

Sobota bude podobná. Teploty majú počas dňa vystúpiť na 29 až 35 stupňov. Oblačnosti môže byť prechodne viac a ojedinele ich budú sprevádzať prehánky alebo búrky. Najnižšie nočné teploty klesnú na 19 – 13 stupňov.

Televízia Nitrička

Forgot Password