Predpoveď počasia: Príde po daždivom týždni zmena?

Začiatok letných prázdnin leto, zdá sa, neprinesie.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Pondelok začne oblačným až zamračeným počasím, popoludní sa môže oblačnosť ojedinele zmenšovať. Denné teploty vystúpia najviac na 22 – 27 stupňov. Fúkať bude severozápadný až severný vietor s rýchlosťou 15 až 40 km/h, v nárazoch miestami okolo 60 km/h.

„Od západu k nám bude zasahovať okraj tlakovej výše a po jej prednej strane k nám začne prúdiť od severu o niečo chladnejší vzduch,“ upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

Najvyššie denné teploty v utorok dosiahnu 21 – 26 stupňov. Oblačnosť bude malá, miestami prechodne zväčšená. Ojedinele sa môžu vyskytnúť prehánky. Naďalej bude veterno, predpokladaná rýchlosť vetra dosiahne 15 až 40 km/h, v nárazoch miestami okolo 60 km/h. V noci teploty klesnú na 18 až 13 stupňov, v údoliach o niečo menej.

V stredu sa opäť, najmä na západe, môžu vyskytnúť prehánky, dážď, ojedinele i búrky.

Ráno by nás v údoliach nemala prekvapiť hmla. Cez deň bude prevažovať premenlivá oblačnosť s maximálnymi teplotami v rozmedzí 19 – 21 stupňov a slabým vetrom (10 – 24 km/h). V noci sa predpokladá zmenšená oblačnosť a len ojedinele prehánky či dážď. Teploty klesnú na 14 až 7 stupňov.

„Polooblačno až oblačno, miestami – najmä na západe – prehánky alebo búrky,“ tak znie podľa SHMÚ predpoveď na štvrtok. Najvyššie denné teploty dosiahnu 20 – 25 stupňov, v noci 14 až 8 stupňov.

Piatok bude o niečo teplejší. Polooblačné až oblačné počasie budú sprevádzať maximálne teploty 22 – 28 stupňov. Miestami môže byť na viacerých miestach až zamračené s prehánkami, dažďom a miestami aj intenzívnymi búrkami. Najnižšie nočné teploty sa budú pohybovať od 16 do 10 stupňov.

Začiatok víkendu bude podľa predpovedí tiež oblačný.

Vyskytnúť sa môžu aj prehánky, dážď a búrky. Maximálne denné teploty 21 – 27 stupňov, v noci vystriedajú teploty najmenej 17 až 11 stupňov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password