Predpoveď počasia: Postupnému ochladzovaniu sa už nevyhneme

Počasie nám ešte dožičí niekoľko teplejších dní, no ochladzovaniu sa už vzhľadom na postupujúci október nevyhneme.

foto ilustračné (pixabay.com)

Pondelok 17. 10.

Náznaky babieho leta bude zrejme vidieť ešte aj v tomto týždni. Pondelok by mal byť jasný až polojasný, dopoludnia miestami s hmlou a nízkou oblačnosťou. Cez deň sa oteplí najviac na 18 až 23 stupňov, zrážky sa neočakávajú.

Utorok 18. 10.

Podobný bude aj utorok, hoci oblačnosť sa už môže k večeru miestami zväčšovať. Slabý vietor bude sprevádzaný maximálnymi dennými teplotami od 18 do 23 stupňov. Teploty v noci klesnú na 8 až 3 stupne.

Streda 19. 10.

V noci pribudne prevažne veľká oblačnosť, v stredu sa tak zobudíme do premenlivého, o niečo chladnejšieho dňa.

Na juhu Slovenska bude oblačnosť menšia a prehánky len ojedinelé. Teploty cez deň vystúpia najviac na 15 až 20 stupňov, na severe aj menej. Nočné teploty sa budú pohybovať najmenej od 11 do 6 stupňov, v údoliach môže byť ešte chladnejšie.

Štvrtok 20. 10.

„Jasno až polooblačno, na severe a východe spočiatku miestami až veľká oblačnosť a tam ojedinele prehánky, od stredných polôh snehové. Najnižšia nočná teplota 5 až 0, v údoliach miestami okolo -2 st. Najvyššia denná teplota 10 až 15, na severe 6 až 10 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Piatok 21. 10.

V piatok budú tiež denné teploty dosahovať najviac len 9 až 15 stupňov. Zohrejú nás možno aspoň slnečné lúče, deň má byť jasný až polojasný. V noci sa ochladí na 2 až -5 stupňov.

Víkend

„Jasno až polojasno, od západu postupne až oblačno a ojedinele slabé zrážky. V noci a dopoludnia lokálne hmla alebo nízka oblačnosť,“ predpovedá SHMÚ sobotné počasie. Teploty cez deň vystúpia maximálne na 10 až 16 stupňov, nočné klesnú na 3 až -4 stupne.

Televízia Nitrička

Forgot Password