Predpoveď počasia: Počas týždňa očakávajte postupné oteplenie

Teploty sa ešte začiatkom týždňa budú držať okolo nuly. Od stredy k nám začne prúdiť teplý vzduch.

Pondelok 18. 1.

Pondelok bude najprv jasný až polojasný. Popoludní pribudne v západnej polovici Slovenska oblačnosť, miestami sa prejaví aj slabým snežením. Denné teploty sa budú stále pohybovať pod nulou, vystúpia najviac na -6 až -1, na severe -11 až -6 stupňov. Očakávajte len slabý vietor alebo bezvetrie.

Utorok 19. 1.

Utorok už má byť oblačný až zamračený, zmenšená oblačnosť bude skôr vo východnej polovici Slovenska. „Na viacerých miestach, v južnej polovici miestami, sneženie alebo snehové prehánky, na juhozápade cez deň aj zmiešané zrážky,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. Denné teploty stúpnu maximálne na -1 až +5 stupňov, na severe a východe -7 až -1. Sprevádzať ich opäť bude len slabý vietor. Nočné teploty budú rôzne, od -1 až -7 na juhozápade po -14 až -21 na severe stredného a východného Slovenska.

Streda 20. 1.

V stredu budú teploty stúpať.

Zamračená obloha sa prejaví na mnohých miestach snežením, v nižších polohách aj dažďom so snehom alebo len dažďom. Ojedinele sa môže tvoriť aj poľadovica. Počas dňa sa oteplí najviac na 0 až 5 stupňov, v južnejších oblastiach až na 7 stupňov. V noci teploty klesnú najviac na 1 až -4, v údoliach do -6 stupňov.

Štvrtok 21. 1.

Štvrtok bude miestami aj prechodne zmenšená oblačnosť. Hlavne na strednom Slovensku môže mrholiť a pršať, snežiť má vo vyšších polohách. Denné teploty sa budú pohybovať od 3 do 8 stupňov, v južných lokalitách až do 12 stupňov. V noci sa ochladí na +3 až -3 stupne.

Piatok 22. 1.

Záver pracovného týždňa sa budú denné teploty pohybovať od 3 do 8 stupňov, v južných častiach Slovenska do 12 stupňov. „Oblačno až zamračené a lokálne aj hmlisto. Miestami mrholenie alebo dážď, vo vysokých polohách sneženie,“ hlási SHMÚ. Nočné teploty klesnú na 6 až 0 stupňov.

Víkend

Víkend začne chladnejšie. V sobotu sa počas dňa oteplí na 2 až 7 stupňov, môže aj pršať, vo vyšších a stredných polohách i snežiť. V noci sa ochladí na 6 až 0 stupňov.

foto ilustračné (pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password