Predpoveď počasia: Po výstrahách príde ochladenie

Pridáva sa aj vietor a prípadné zrážky.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Tohtoročný august končí výstrahami pred vysokými teplotami a búrkami, ktoré hrozia dnes 30. 8. takmer na celom území Slovenska. Pre nitrianske okresy Levice, Nové Zámky a Komárno je aktuálne vyhlásený 2. stupeň výstrah, pre ostatné okresy Nitrianskeho kraja 1. stupeň.

zdroj: SHMÚ

Ochladenie už dnes naznačuje prudší vietor.

Posledný augustový pondelok denné teploty vystúpia maximálne na 24 – 30 stupňov. Spočiatku bude prevažne polooblačno, popoludní sa očakáva pribúdanie oblačnosti. Fúkať bude vietor s rýchlosťou 10 – 30 km/h, v nárazoch až 55 km/h. Vyskytnúť sa môžu aj prehánky a búrky.


Teploty klesnú ešte výraznejšie.

Na utorok 1. septembra Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) predpovedá oblačné až zamračené počasie, ktoré sa k večeru môže zmierniť. Na väčšine územia bude chladnejšie 18 – 23 stupňov a prehánky, dážď, ojedinele aj búrky. „Lokálne aj výdatné zrážky,“ upozorňuje SHMÚ. Najnižšie nočné teploty klesnú na 17 – 12 stupňov.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Do školy radšej s dáždnikom.

Aj v stredu má pokračovať prevažne veľká, len zriedka zmenšená oblačnosť a miestami prehánky alebo dážď. Teploty počas dňa vystúpia najviac na 17 – 22 stupňov. Fúkať má prevažne slabý vietor s rýchlosťou 10 – 25 km/h. V noci sa ochladí na 13 – 8, v dolinách na 6 stupňov.


Štvrtok, zdá sa, nepríde väčšia zmena. Stále má pretrvávať prevažne oblačné počasie s prechodne zmenšenou oblačnosťou a prehánkami. Zrána sa môžu v údoliach vyskytnúť aj lokálne hmly a nízka oblačnosť. Najvyššie denné teploty dosiahnu 20 – 25 stupňov. Nočné teploty klesnú na 12 – 7 stupňov, v údoliach na 5 stupňov.


foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

V piatok sa čiastočne vyjasní.

Predpovede hovoria o jasnom až polooblačnom počasí, prechodne aj zväčšenej oblačnosti a ojedinelých prehánkach. Zrána sa ojedinele vyskytnú hmly a znížená oblačnosť. Cez deň bude najviac 22 – 26 stupňov. Najnižšie nočné teploty dosiahnu 13 – 8 stupňov, v údoliach miestami okolo 6 stupňov.


„Po zadnej strane tlakovej výše so stredom nad Alpami a Balkánom začne od západu do našej oblasti prúdiť teplý vzduch,“ opisuje sobotné počasie SHMÚ. Prvý víkendový deň dosiahnu teploty 22 – 28 stupňov, sprevádzať ich bude malá, miestami zväčšená oblačnosť a ojedinelé prehánky.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password