Predpoveď počasia: Po škaredom víkende zase vyjde slnko

Počas týždňa môžeme rátať aj s oteplením. Na konci septembra si tak cez deň stále vystačíme s krátkymi rukávmi.

Foto ilustračná: pixabay.com

Pondelok 25. 9.

Po upršanej nedeli bude nasledovať polooblačný až oblačný začiatok pondelka, zrána aj s ojedinelými hmlami a slabým dažďom. Popoludní sa oblačnosť začne zmenšovať a v porovnaní s víkendom príde tiež oteplenie. Teploty cez deň vystúpia najviac na 22 až 27, na Orave, Liptove a Hornom Spiši okolo 20 stupňov.

Utorok 26. 9.

Utorok už má byť jasný alebo len s malou oblačnosťou. V noci a dopoludnia sa ojedinele bude vyskytovať hmla alebo nízka oblačnosť. Denné teploty dosiahnu maximálne 23 až 28 stupňov. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 16 do 11, v údoliach miestami okolo 9 stupňov. Fúkať má len slabý vietor.

Streda 27. 9.

Jasno alebo len s malou oblačnosťou bude aj v stredu. V noci a dopoludnia môže pretrvávať lokálna hmla alebo nízka oblačnosť. „Najnižšia nočná teplota 15 až 10, v údoliach miestami okolo 8 st. Najvyššia denná teplota 23 až 28 st. Na severe a pri dlhšie trvajúcej hmle alebo nízkej oblačnosti aj chladnejšie,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 28. 9.

Naďalej bude pokračovať jasno až polojasno, v noci a dopoludnia lokálne hmla alebo nízka oblačnosť a teplo. Počas dňa sa oteplí na 21 až 27 stupňov. Nočné teploty klesnú na 15 až 10, v údoliach miestami 10 až 5 stupňov.

Piatok a víkend

„Polojasno až oblačno a ojedinele prehánky alebo dážď. V strede obdobia až veľká oblačnosť a zrážky miestami. V noci a zrána lokálne hmla. Najnižšia nočná teplota 16 až 11, v údoliach väčšinou okolo 9 st. Najvyššia denná teplota 21 až 27, postupne ochladzovanie na 15 až 22 st.,“ pokračuje v predpovedi SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password