Predpoveď počasia: Po prevažne slnečnom víkende príde veľká zmena

Zmena v počasí sa naplno prejaví už v utorok. Krátke tričká ešte chvíľu počkajú.

foto ilustračná: pixabay.com

Pondelok 15. 4.

Viditeľná bude už v pondelok, ktorý má byť oblačný až zamračený. Popoludní sa na mnohých miestach vyskytnú prehánky a dážď, ojedinele aj búrky. Denné teploty bude stále vysoké. Od 17 do 22, na juhozápade a v Banskobystrickom či Košickom kraji až do 26 stupňov. Večer má miestami fúkať slabý vietor.

Utorok 16. 4.

Nasledujúci deň sa zmena v počasí prejaví naplno.

Zamračenú oblohu budú na mnohých miestach sprevádzať prehánky a dážď, no už popoludní začnú zrážky čiastočne ustávať. Najvyššie denné teploty sa budú pohybovať v rozmedzí 6 až 13 stupňov. V noci sa ochladí na 11 až 6, na juhu a Zemplíne do 13 stupňov.

Streda 17. 4.

„Oblačno až zamračené, popoludní od západu čiastočné zmenšovanie oblačnosti. V noci ojedinele, cez deň miestami dážď alebo prehánky, od cca 1100 m sneženie. Chladno. Najnižšia nočná teplota 7 až 2, na severe miestami okolo 0 st. Najvyššia denná teplota 9 až 14, v Žilinskom kraji a pod Tatrami okolo 7 st.,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 18. 4.

Počas polooblačného až oblačného štvrtku sa stále môžu vyskytovať prehánky a dážď. Maximálne denné teploty vystúpia na 8 až 13 stupňov. Nočné teploty klesnú na 6 až 1, v dolinách miestami do -2 stupňov.

Piatok a víkend

„Prevažne veľká, spočiatku zmenšená oblačnosť. Miestami dážď alebo prehánky. Od stredných, na severe prechodne aj v nižších polohách dážď so snehom alebo sneženie. Chladno a ojedinele mráz aj v nížinách. Najnižšia nočná teplota 4 až -3, v údoliach prechodne do -7 st. Najvyššia denná teplota 7 až 13, na severe miestami okolo 5 st.,“ hlási predpoveď na záver týždňa SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password