Predpoveď počasia: Po ochladení sa vracajú tropické teploty

Denné teploty môžu stúpať až do 33 stupňov. Dni budú teplé a dusné.

foto ilustračná: pixabay.com

Pondelok 14. 8.

Čaká nás slnečný deň, ktorý môže zrána ojedinele sprevádzať nízka oblačnosť alebo hmla. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 27 do 32 stupňov. Počítať môžeme s bezvetrím alebo iba slabým vetrom. Počas dňa má byť teplo a dusno.

Utorok 15. 8.

Opäť bude jasno alebo len malá oblačnosť, v noci a ráno ojedinele aj hmla. Popoludní bude vo východnej polovici Slovenska od juhovýchodu pribúdať vysoká oblačnosť
„Teplo, lokálne dusno. Najnižšia nočná teplota 18 až 13, na Záhorí ojedinele 20, v údoliach miestami okolo 11 st. Najvyššia denná teplota 28 až 33 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Streda 16. 8.

V stredu by sa oblačnosť mala v priebehu dňa prechodne zväčšovať a ojedinele sa môžu vyskytnúť prehánky alebo búrky, najmä na strednom Slovensku. Nočné teploty klesnú na 19 až 14, v údoliach ojedinele okolo 12 stupňov. Maximálne denné teploty vystúpia na 27 až 32 stupňov, pričom bude prevládať bezvetrie alebo slabý premenlivý vietor.

Štvrtok 17. 8.

Nasledujúci deň bude jasný až polooblačný, v priebehu dňa prechodne so zväčšenou oblačnosťou. V noci sa ochladí na 19 až 14, v údoliach ojedinele okolo 12 stupňov. Najvyššia denná teplota sa vyšplhá na 25 až 31 stupňov.

Piatok a víkend

„Polooblačno až oblačno. Ojedinele, cez deň miestami, prehánky alebo búrky, najmä v horských oblastiach. Nadránom lokálne hmla. Teplo a dusno. Najnižšia nočná teplota 20 až 15, v údoliach ojedinele okolo 13 st. Najvyššia denná teplota 27 až 33, na severe miestami okolo 25 st.,“ predpovedá SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password