Predpoveď počasia: Po ochladení sa môžu vrátiť tridsiatky

Teplý vzduch k nám začne od východu prúdiť v polovici týždňa.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Ani sme sa nenazdali a máme tu august. Polovica letných prázdnin je za nami a Slovenský hydrometeorologický ústav hlási, že aj tropické tridsiatky sa začiatkom týždňa môžu zmierniť: „Do našej oblasti postúpi v plytkej brázde nízkeho tlaku vzduchu od západu zvlnený studený front“.

Popri polooblačnom až zamračenom počasí má byť v pondelok 3. augusta na západe najviac 25 – 30 stupňov. Najmä v tejto časti Slovenska sa miestami môže vyskytnúť prehánky, dážď a búrky. Fúkať bude prevažne slabý vietor.


V utorok má naďalej pokračovať oblačné až zamračené počasie.

Od západu budú postupne na mnohých miestach pribúdať zrážky, ojedinele aj výdatné. Najvyššie denné teploty by mali dosiahnuť 18 – 24 stupňov. V noci sa ochladí na 19 – 14 stupňov.


Obdobné počasie môžeme podľa predpovedí očakávať aj v stredu. Najvyššie denné teploty 18 – 24 stupňov má sprevádzať oblačné až zamračené počasie. Na mnohých miestach sa môžu vyskytnúť zrážky, len prechodne sa bude oblačnosť zmenšovať. Teploty v noci klesnú najmenej na 17 až 12 stupňov.


„Nad Pobaltím zmohutnie tlaková výš a po jej okraji k nám začne od východu prúdiť teplý vzduch,“ znie predpoveď SHMÚ meteorologickej situácie na štvrtok.

Tá sa prejaví na maximálnych denných teplotách. Najviac bude 27 – 32 stupňov, no poloblačné až oblačné počasie môže pretrvávať aj s ojedinelými prehánkami a búrkami. Nočné teploty klesnú na 18 – 12 stupňov.


Aj v piatok treba počítať s výrazne teplým počasím. Predpovede hovoria, že môže byť 27 – 33 stupňov a jasno až poloblačno. Pri prechodne zväčšenej oblačnosti sa môžu vyskytnúť zrážky. V noci bude opäť najmenej 18 až 12 stupňov.


Na začiatok víkendu očakávajte tiež vyššie teploty.

V sobotu môže maximálnych denných 27 – 33 stupňov sprevádzať najmä jasné počasie, pri prechodne zväčšenej oblačnosti aj zrážky.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password