Predpoveď počasia: Obloha by sa mala postupom týždňa vyjasniť

Je možné, že v nasledujúcich dňoch nás opäť zahrejú slnečné lúče a stúpajúce teploty.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 3. 10.

V úvode týždňa bude stále prevládať premenlivá veľká oblačnosť, zmenšovať sa bude na juhozápadnom a juhu stredného Slovenska. Najvyššia denná teplota vystúpi na 13 až 18 stupňov. V severnejších oblastiach Slovenska bude aj chladnejšie. Ojedinele sa môžu objaviť prehánky, výnimočne búrky.

Utorok 4. 10.

V ďalšom dni nás čaká prevažne malá oblačnosť, ojedinele aj s prehánkami a maximálnymi dennými teplotami od 13 do 18 stupňov. Popoludní bude fúkajúci vietor slabnúť. Nočné teploty sa budú pohybovať od 11 do 6, v údoliach od 5 do 0 stupňov.

Streda 5. 10.

Streda má byť jasná až polojasná, miestami prechodne aj oblačná. „Najnižšia nočná teplota 7 až 2, v údoliach miestami 2 až -3 st. a nad ránom prízemný mráz aj v nížinách. Najvyššia denná teplota 16 až 21, v severnej polovici územia a na Horehroní miestami okolo 14 st.,“ predpovedá SHMÚ.

Štvrtok 6. 10.

Jasná až polojasná obloha by mala pretrvávať aj vo štvrtok. Teploty cez deň vystúpia najviac na 16 až 22 stupňov, nočné teploty klesnú na 8 až 3, v údoliach miestami 3 až -2 stupne a nad ránom sa lokálne prízemný mráz môže vyskytnúť aj v nížinách.

Piatok 7. 10.

Zdá sa, že podľa predpovedí SHMÚ bude podobný aj piatok: „Jasno až polojasno. V noci a dopoludnia v nižších polohách lokálne hmla alebo nízka oblačnosť. Najnižšia nočná teplota 9 až 4, v údoliach miestami okolo 2 st. Najvyššia denná teplota 16 až 22 st.“.

Víkend

V sobotu sa k jasnej až polojasnej oblohe pridajú v nižších polohách hmla a nízka oblačnosť, ktoré ojedinele môžu pretrvávať celý deň s maximálnymi teplotami medzi 16 až 22 stupňami. V noci sa ochladí na 10 až 5, v údoliach až do 0 stupňov.

Televízia Nitrička

Forgot Password