Predpoveď počasia: Na prelome rokov sa očakáva výrazné oteplenie

Podľa predpovedí začne do našej oblasti zo západu prúdiť teplý vzduch.

Pondelok 27. 12.

Začiatok týždňa bude ešte chladný, oblačný až zamračený, miestami so zmenšenou oblačnosťou. Ojedinele môže mrholiť aj s tvorbou poľadovice. Najvyššia denná teplota vystúpi na -3 až 3, v severnej polovici väčšinou -9 až -3 stupne. Očakávajte bezvetrie alebo len slabý premenlivý vietor.

Utorok 28. 12.

V utorok bude pokračovať miestami oblačné až zamračené počasie. Ojedinele sa v noci na Zemplíne rozsneží, v nižších polohách sa spočiatku vyskytne aj dážď so snehom alebo dážď a zriedkavo poľadovica. Najvyššia denná teplota dosiahne -4 až 1, na juhozápade miestami okolo 3 stupňov. V noci sa ochladí na 0 až -7, v údoliach pri zmenšenej oblačnosti -7 až -14 stupňov.

Streda 29. 12.

Postupne sa začne oteplovať.

Denné teploty vystúpia maximálne na -1 až 4, na krajnom juhozápade miestami do 8 stupňov. Rátajte s oblačným až zamračeným počasím, lokálne s hmlami. Na viacerých miestach môže snežiť alebo pršať so snehom. Naďalej sa môže ojedinele tvoriť poľadovica.

Štvrtok 30. 12.

V ten sa už oteplenie prejaví výrazne. Počas dňa teploty stúpnu najviac na 1 až 7, na západe 8 až 14 stupňov. Počasie však bude oblačný, zamračený s ojedinelými hmlami a na viacerých miestach s dažďom, vo vysokých polohách aj snežením. V noci sa ochladí na 3 až -3 stupne.

Piatok 31. 12.

V noci a ráno sa sem-tam môže tvoriž poľadovica, počas dňa sa však oteplí až na 3 – 9, na západe do 14 stupňov. Opäť bude oblačno až zamračené, prechodne aj zmenšená oblačnosť. Vyskytnúť sa môžu prehánky a dážď. Nočné teploty klesnú na 4 až -2, na juhozápade okolo 6 stupňov.

Víkend

„Veľká, prechodne zmenšená oblačnosť. Ojedinele dážď alebo prehánky, najmä na severe. Lokálne hmlisto. Teplo. Najnižšia nočná teplota 5 až -1 st. Najvyššia denná teplota 6 až 12, na severe a východe miestami okolo 4 st.,“ uvádza predpoveď na prvý deň nového roka Slovensky hydrometeorologický ústav.

foto ilustračná (pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password