Predpoveď počasia: Studený máj, v stodole raj?

Čoskoro tu máme 1. máj a jar sa zatiaľ prejavuje opatrne. Naplní sa pranostika?

Pondelok 26. 4.

Pekná slnečná nedeľa sa možno čiastočne prehupne aj do pondelku. Oblačnosť má byť malá, len miestami vzäčšená. Oteplí sa najviac na 10 – 15 stupňov. Ranné lokálne hmly počas dňa vystrieda slabý premenlivý vietor.

Záhradkári by si mali dávať pozor, v noci z nedele na pondelok sú vyhlásené pre celé Slovensko výstrahy 1. stupňa z dôvodu prízemných mrazov.

Utorok 27. 4.

Miernejšia oblačnosť má pokračovať aj v utorok. Tentokrát ju ale môžu sprevádzať aj ojedinelé slabé zrážky. Maximálnych denných 11 až 16 stupňov, v noci nahradia aj mínusové teploty. Klesať budú do 3 až -2 stupňov. V údoliach môže byť miestami od -2 do -7 stupňov a v nížinách sa vyskytne aj prízemný mráz, opäť s výstrahami.

Streda 28. 4.

V strede pracovného týždňa oblačnosti ešte pribudne.

Tá bude prevažné veľká, ale prechodne sa aj zmenší, sem-tam sa môže vyskytnúť slabý dážď. Počítajte s dennými teplotami od 12 do 17 stupňov. V noci sa bude ochladzovať najviac do 3 až -2 stupňov, v nižších polohách s prízemných mrazom.

Štrvtok 29. 4.

Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu začne do našej oblasti prúdiť teplý a vlhký vzduch.

Prejaví sa dennými teplotami najviac od 14 do 20 stupňov. „Prevažne veľká, len prechodne aj zmenšená oblačnosť. V noci miestami, cez deň na viacerých miestach dážď, prehánky, ojedinele aj búrky. Najnižšia nočná teplota 10 až 4 st.,“ pokračuje v predpovedi SHMÚ.

Piatok 30. 4.

Záver apríla má byť oblačný, na viacerých miestach s dažďom, prehánkami a búrkami. Maximálne teploty sa majú stále pohybovať cez deň okolo 14 až 20 stupňov, nočné klesnú najviac na 12 až 6 stupňov.

Víkend

Podľa predpovedí bude pochmúrnejší aj začiatok víkendu. Spočiatku veľká oblačnosť sa neskôr môže zmeniť na premenlivú, niekde sa prejaví aj prehánkami alebo dažďom. Neočakáva sa výrazne ochladenie, ale ani oteplenie – cez deň najviac 14 až 19 stupňov, v noci 10 až 4.

foto ilustračná (pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password