Predpoveď počasia: Leto ide ďalej

Môžu sa vyskytnúť aj prehánky, dážď a búrky.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Teplé leto bude pokračovať aj druhý júnový týždeň. V pondelok bude najviac 28 až 32 stupňov, no môžeme sa stretnúť aj s malou, miestami zväčšenou oblačnosťou a prípadnými prehánkami. Fúkať bude spočiatku slabý vietor, popoludní v západnej polovici s rýchlosťou 20 – 40 km/h, v nárazoch okolo 65 km/h.

Už v utorok nás však čaká ochladenie.

Slovenský hydrometeorologický ústav predpovedá cez deň najviac 19 – 24 stupňov a premenlivú veľkú, spočiatku aj zmenšenú oblačnosť. Na mnohých miestach sa vyskytnú prehánky, dážď či ojedinelé búrky, pri ktorých môže vietor zosilnieť. Neskôr sa bude oblačnosť od západu zmenšovať. V noci teploty klesnú najmenej na 18 až 13 stupňov.

Stredajšie ráno môže byť ojedinele hmlisté. Predpovede hovoria o malej, miestami zväčšenej oblačnosti. Sprevádzať ju bude počas dňa najviac 22 až 27 stupňov, v noci teploty klesnú na 12 až 7 stupňov, v údoliach i menej.

„Po zadnej strane oblasti vyššieho tlaku vzduchu nad juhovýchodnou Európou začne do strednej Európy od juhozápadu prúdiť teplý vzduch,“ uvádza SHMÚ počasie na štvrtok.

Zrána sa opäť môžu vyskytnúť ojedinelé hmly, počas dňa bude jasno až polooblačno, maximálne 24 – 30 stupňov. Najnižie nočné teploty sa budú pohybovať v rozmedzí 13 až 8 stuňov, v údoliach 6 stupňov.

V piatok naďalej jasno až polooblačno, pri prechodne zväčšnej oblačnosti aj prehánky alebo búrky. Denné teploty dosiahnu maximálne 26 – 32 stupňov, v noci najmenej 16 až 10 stupňov.

„V brázde nízkeho tlaku vzduchu bude cez strednú Európu postupovať smerom na východ studený front,“ predpovedá sobotné počasie SHMÚ. Maximálnych denných 25 – 31 stupňov bude sprevádzať polooblačno až oblačno, miestami aj prehánky alebo búrky.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password