Predpoveď počasia: Letné horúčavy nečakajte

Maximálne denné teploty sa budú držať prevažne okolo tridsiatky.

Niektorým možno tropické teploty chýbajú, či sa ešte tento rok vrátia, s istotou nevieme, no vieme, že v pondelok nás opäť čaká polooblačné až oblačné počasie s maximálnymi dennými teplotami 25 – 30 stupňov. Fúkať bude prevažne slabý vietor, ktorý môže pri ojedinelých búrkach prechodne zosilnieť.

V utorok by mala byť iba slabá, miestami zväčšená oblačnosť. Ojedinele sa však cez deň môžu vyskytnúť prehánky i búrky. Najvyššie denné teploty dosiahnu 26 až 31 stupňov. Predpovede hovoria o bezvetrí, prípadne len slabom západnom vetre s rýchlosťou do 20 km/h. Nočné teploty klesnú na 16 až 11 stupňov.

V stredu má podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu prevládať podobné počasie ako v utorok, rozdiel hlásia v najvyšších denných teplotách.

Stredajšie teploty vystúpia počas dňa najviac na 23 – 28 stupňov. Fúkať bude prevažne severný vietor s rýchlosťou 5 – 25 km/h. Najnižšie nočné teploty sa budú pohybovať od 17 do 12 stupňov.

Jasného slnečného počasia sa možno dočkáme vo štvrtok.

Ale miestami môže byť aj polojasno až zväčšená oblačnosť s ojedinelými prehánkami. Maximálne denné teploty sa budú pohybovať od 24 do 29 stupňov. V noci sa ochladí na 14 – 9 stupňov, v údoliach môže byť ešte chladnejšie.

Na piatok opäť hlásia poloblačno až oblačno a ojedinelé prehánky i búrky. Tie budú sprevádzať denné teploty 25 – 30 stupňov. Najnižšie nočné teploty klesnú na 17 až 10 stupňov.

„Cez strednú Európu bude postupovať od západu v brázde nízkeho tlaku vzduchu studený front,“ uvádza predpoveď na sobotu SHMÚ.

Víkendové počasie zatiaľ nevyzerá veľmi slnečne. Hoci môže byť počas soboty 21 – 27 stupňov, sprevádzať ich má aj prevažne veľká oblačnosť, prehánky, dážď a búrky.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password