Predpoveď počasia: Koniec mája s príjemnými teplotami ale aj s oblačnosťou

Posledné májové dni budú prevažovať príjemné teploty, ale sprevádzať ich môžu prehánky, dážď či búrky.

foto ilustračné: pixabay.com

Pondelok 27. 5.

V pondelok bude malá miestami zväčšená oblačnosť ojedinele s prehánkami a búrkami. Denné teploty vystúpia najviac na 24 až 29 stupňov.

Utorok 28. 5.

Nasledujúci deň bude jasné až polooblačené počasie miestami so zväčšinou oblačnosťou. Ojedinele sa vyskytnú aj prehánky a búrky. Teploty počas dňa vystúpia maximálne na 24 až 29 stupňov. Prevažovať bude bezvetrie. V noci sa ochladí na 15 až 10 stupňov v údoliach do 10 až 5 stupňov.

Streda 29. 5.

„Jasno až polooblačno, na západe a postupne aj inde, prevažne veľká oblačnosť. Ojedinele, cez deň na strednom a východnom Slovensku na mnohých miestach prehánky, dážď, lokálne búrky. Najnižšia nočná teplota 15 až 10, v údoliach lokálne okolo 8 st.
Najvyššia denná teplota 22 až 27, v Žilinskom kraji, na Spiši a Horehroní okolo 20 st., “ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 30. 5.

Vo štvrtok má prevažovať polooblačné až oblačné počasie, miestami prechodne s veľkou oblačnosťou. Cez deň sa oteplí najviac na 22 až 27 stupňov, na severe bude chladnejšie. Nočné teploty klesnú na 14 až 9 v údoliach okolo 7 stupňov.

Piatok a víkend

„Prevažne oblačno, neskôr miestami zmenšená oblačnosť. V noci miestami, cez deň na mnohých miestach prehánky, dážď, lokálne búrky. Najnižšia nočná teplota 16 až 9 st. Najvyššia denná teplota 22 až 29, na severe spočiatku miestami okolo 20 st.,“ uvádza SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password