Predpoveď počasia: Jar konečne prichádza

Po meteorologickej jari nastáva i astronomická a s ňou príde aj oteplenie.

Pondelok 21. 3.

Slnečný začiatok týždňa budú sprevádzať denné teploty najviac od 10 do 15 stupňov. Na severe bude ojedinele aj chladnejšie. Fúkať má iba slabší vietor.

Utorok 22. 3.

Nasledujúci deň bude prevažne jasný a ešte teplejší. Vonkajšie denné teploty stúpnu maximálne na 14 a 19 stupňov. Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu môžeme očakávať bezvetrie alebo len slabý vietor. Nočné teploty klesnú na 2 až -3, v údoliach miestami -4 až -9 stupňov.

Streda 23. 3.

„Naďalej prevažne jasno. Cez deň veľmi teplo. Najnižšia nočná teplota 2 až -3, v údoliach miestami okolo -6 st. Najvyššia denná teplota 15 až 20 st.,“ predpovedá SHMÚ.

Štvrtok 24. 3.

Prevažne jasný a naďalej teplý má byť aj štvrtok. Denné teploty sa vyšplhajú od 13 stupňov na severe, do 15 až 20 stupňov na ostatnom území Slovenska. V noci teploty klesnú na 3 až -3, v údoliach ojedinele okolo -5 stupňov.

Piatok 25. 3.

Piatok bude o niečo oblačnejší, najmä na severe a východe, kde sa môžu výnimočne objaviť aj prehánky. Cez deň teploty vystúpia na 12 až 18 stupňov, nočné teploty sa znížia na 3 až -3, v údoliach ojedinele okolo -5 stupňov.

Víkend

Rovnaké vonkajšie teploty majú pokračovať aj začiatkom víkendu, pričom malá, miestami zväčšená oblačnosť môže byť sprevádzaná prehánkami.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password