Predpoveď počasia: Hmlisté rána sa budú striedať prevažne s polojasnými dňami a možno aj so zrážkami

Výrazné ochladenie sa zatiaľ podľa predpovedí neočakáva.

foto ilustračná: pixabay.com

Pondelok 24. 10.

Týždeň začne hmlistým, oblačným až zamračeným počasím s maximálnymi dennými teplotami od 12 do 17 stupňov, pri ojedinele zmenšenej oblačnosti do 19 stupňov. Na juhu a východe Slovenska sa môže ojedinele vyskytnúť mrholenie alebo slabý dážď. Fúkať bude prevažne slabý vietor.

Utorok 25. 10.

Aj utorok bude sprevádzaný zamračeným počasím, prehánkami a dažďom. Denné teploty vystúpia najviac na 16 až 21 stupňov. V noci sa ochladí na 12 až 7 stupňov, v údoliach aj menej.

Streda 26. 10.

„Prevažne polojasno. V nižších polohách v noci a dopoludnia lokálne hmla alebo nízka oblačnosť. Ojedinele slabé zrážky. Teplo,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav počasie na stredu. Očakávať môžeme denné teploty maximálne do 15 až 20 stupňov. Nočné teploty klesnú na 9 až 4, v údoliach približne na 2 stupne.

Štvrtok 27. 10.

Nasledujúci deň zrejme začne hmlisto a s nízkou oblačnosťou, ktorá sa ojedinele môže udržať aj zvyšok dňa. Inak má byť jasno až polojasno s maximálnymi teplotami cez deň od 14 do 17 stupňov a v noci s minimálnymi od 9 do 2 stupňov v údoliach.

Piatok 28. 10.

„Jasno až polojasno, v nižších polohách v noci a dopoludnia na mnohých miestach hmla alebo nízka oblačnosť, ktorá sa ojedinele udrží celý deň. Ojedinele mrholenie. Teplo,“ uvádza (SHMÚ) predpoveď na piatok SHMÚ. Najvyššia denné teploty sa budú pohybovať od 14 do 20 stupňov, najnižšie nočné od 9 do 4 stupňov.

Víkend

Podobné počasie bude pokračovať aj v sobotu. Pri hmle alebo nízkej oblačnosti, ktorá sa miestami udrží celý deň, môže byť chladnejšie.

Televízia Nitrička

Forgot Password