Predpoveď počasia: Hmlistá jeseň

Miestami sa oblačnosť zmenší, no na slnečný týždeň to nevyzerá.

Pondelok 9. 11.

Začiatok týždňa má byť na západnom Slovensku zamračený s nízkou oblačnosťou a hmlami. Popoludní sa môže oblačnosť miestami prechodne zmenšovať. Teploty vystúpia najviac na 4 – 9 stupňov, pri zmenšenej oblačnosti na 13 stupňov. Očakávajte bezvetrie, alebo len slabý vietor.

Utorok 10. 11.

Utorok má byť opäť zamračený s hmlami a nízkou oblačnosťou. Ojedinele sa vyskytne mrholenie. V nižších polohách sa oblačnosť môže lokálne zmenšovať. Stále má prevládať bezvetrie až slabý vietor. Počas dňa sa maximálne oteplí na 4 – 9 stupňov, pri menšej oblačnosti na 11 stupňov. Nočné teploty klesnú na 6 – 1 stupeň, v údoliach miestami aj na -1.

Streda 11. 11.

Zamračené a hmlisté počasie má pokračovať aj v stredu.

„Vo vyšších, len ojedinele aj v nižších polohách, zmenšená oblačnosť. Miestami mrholenie,“ predpovedá SHMÚ. Fúkať má len slabý vietor. Denné teploty dosiahnu najviac 4 – 9 stupňov, v noci sa ochladí na 6 až -1 v údoliach.

Štvrtok 12. 11.

Ani vo štvrtok predpovede nenaznačujú zmenu.

Stále má prevládať zamračené a hmlisté počasie miestami s mrholením a len ojedinele zmenšenou oblačnosťou. Denné teploty vysúpia na maximálnych 5 až 10 stupňov, nočné klesnú na 6 až 1, v údoliach má byť opäť chladnejšie.

Piatok 13. 11.

„Najvyššia denná teplota 4 až 9, na juhozápade miestami okolo 11 st.,“ hlási piatkovú situáciu SHMÚ. Síce môže byť o pár stupňov teplejšie, mraky asi neubudnú. Okrem mrholenie sa prípadne vyskytne aj dážď, vo vyšších polohách sneženie. Oblačnosť sa len ojedinele prechodne môže zmenšiť. Najnižšie nočné teploty klesnú na 6 až 0 stupňov.

Víkend

Začiatkom víkendu oblaky vystrieda aj polojasné počasie. V nižších polohách miestami očakávajte hmlu a nízku oblačnosť, ale aj mrholenie, či dážď. Oteplí sa počas dňa na 5 až 11 stupňov. V noci klesnú teploty na 6 až 0 stupňov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password