Predpoveď počasia: Hlásia teplo, no aj výstrahy

Väčšia časť leta je za nami, blížime sa k poslednému mesiacu.

foto ilsutračné (zdroj: pixabay.com)

Začiatok týždňa prinesie prevažne malú oblačnosť, stále sa však môžu ojedinele vyskytnúť prehánky, dážď či búrky. Denné teploty vystúpia najviac na 26 až 31 stupňov. Fúkať bude prevažne slabý vietor, pričom pri búrkach prechodne zosilnie.


„Od juhu bude zasahovať do našej oblasti tlaková výš. Zároveň začne prúdiť nad naše územie od juhozápadu teplý vzduch,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav počasie na utorok 28. 7.

Naďalej bude počas dňa maximálne 26 až 31 stupňov, v južnej polovici západného Slovenska môže byť až 34 stupňov. Hoci sa očakáva malá, miestami zväčšená oblačnosť so slabším vetrom s rýchlosťou do 20 km/h, SHMÚ predbežne vydal na utorok pre viaceré západné kraje aj meteorologické výstrahy. V noci sa ochladí najmenej na 18 až 13, v údoliach 11 stupňov.

zdroj: shmu.sk

Streda bude spočiatku menej oblačná. Postupne bude oblačnosti od západu pribúdať a na viacerých miestach sa vyskytnú prehánky, dážď a búrky, ktoré môžu byť intenzívnejšie.

Najvyššie denné teploty sa budú pohybovať okolo 25 – 30 stupňov, v noci klesnú na 18 až 13 stupňov. V južnej polovici západného Slovenska bude o niečo teplejšia noc, teplota podľa predpovedí klesne na 20 stupňov.


Štvrtok bude spočiatku doznievať oblačnosť a zrážky z noci, inak bude počas dňa polojasno až oblačno a 25 – 30 stupňov. Najnižšie nočné teploty dosiahnu 17 až 12 stupňov, v údoliach miestami len 10 stupňov.

foto ilustračné: pixabay.com

Posledný deň pracovného týždňa sa bude pohybať v podobnom teplotnom rozmedzí. Najviac bude 26 – 31 stupňov a malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť s ojedinelými prehánkami a búrkami. V noci teploty klesnú opäť na 17 až 12, v údoliach 10 stupňov.


Prvý augustový deň, aspoň podľa predpovedí, zrejme nebude patriť k tropickým.

Začiatok víkendu má byť jasný až polooblačný, teploty by cez deň mali vystúpiť maximálne na 24 – 29 stupňov. Noci budú už o niečo chladnejšie, teploty môžu klesnúť na 14 – 7 stupňov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password