Predpoveď počasia: Do našej oblasti bude naďalej prúdiť studený vzduch

Najmä na severe sa prejaví snežením a snehovými prehánkami. Počítajte s tým, že teploty budú počas týždňa klesať.

Pondelok 11. 1.

Čaká nás vraj jasný až polojasný pondelok. Hmla alebo nízka oblačnosť by sa mali vyskytovať len ojedinele. Denné teploty sa budú pohybovať od -2 do +3 stupňov, v dolinách a na Spiši okolo -4 stupňov. Fúkať bude slabý vietor s rýchlosťou 10 až 30 km/h.

Utorok 12. 1.

Rovnakým počasím a dennými teplotami má začať aj utorok. Počas dňa ale bude oblačnosť od severozápadu pribúdať a popoludní môže v západnej polovici Slovenska miestami snežiť. Očakávajte bezvetrie alebo len slabý vietor a najnižšie nočné teploty od -4 do -10, v dolinách a kotlinách od -11 do -17 stupňov.

Streda 13. 1.

V stredu sa počasie zmení.

„Veľká oblačnosť až zamračené, cez deň premenlivá oblačnosť. Na mnohých miestach sneženie alebo snehové prehánky. Ojedinele tvorba snehových jazykov,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. Najvyššie denné teploty dosiahnu -1 až 4 stupne, na severe aj chladnejšie. Vietor s rýchlosťou 10 – 35 km/h v nárazoch dosiahne 55 km/h. V noci sa zmení na slabý s najnižšími teplotami 0 až -5, v nižších oblastiach okolo -7 stupňov.

Štvrtok 14. 1.

Sneženie, snehové prehánky, ojedinele snehové jazyky môžu podľa predpovedí pokračovať aj vo štvrtok. Premenlivú, na severe veľkú oblačnosť budú sprevádzať denné teploty najviac od -5 do 0 stupňov, na juhu západného a stredného Slovenska do +2 stupňov. V noci sa ochladí maximále na -2 až -7, v dolinách a kotlinách do -10.

Piatok 15. 1.

V piatok k nám bude naďalej prúdiť studený vzduch.

Na 2. kolo plošného testovania sa opäť teplo oblečte. Denné teploty dosiahnu od -6 na severe, cez -4 do +1 stupňa. Premenlivá oblačnosť sa na severe miestami prejaví aj snehovými prehánkami a snežením. Nočné teploty klesnú na -5 až -15 v dolinách a kotlinách.

Víkend

Poriadne prituhne aj cez víkend.

„Polojasno až oblačno a ojedinele, najmä na severe, sneženie alebo snehové
prehánky. Chladno. Najnižšia nočná teplota -8 až -13, v dolinách a kotlinách miestami -13 až -18 st.
Najvyššia denná teplota -7 až -2, na severe miestami okolo -9 st.“
hlási SHMÚ predpoveď na sobotu.

foto ilustračné: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password