Predpoveď počasia: Čakajú nás slnečné a teplejšie dni?

Denné teploty by mali pomaly stúpať. Pozitívne je, že ich bude sprevádzať prevažne slnečné počasie.

Pondelok 14. 3.

Podľa predpovedí to vyzerá na slnečný pondelok s najvyššou dennou teplotou od 8 do 13 stupňov. Slabý vietor možno očakávať zrána na strednom a východnom Slovensku.

Utorok 15. 3.

Nasledujúci deň by tiež mal byť jasný až polojasný, oblačnosti má však k večeru pribúdať a podvečer sa môže na západe Slovenska prejaviť aj slabými zrážkami. Počas dňa sa oteplí maximálne na 10 až 15 stupňov, v noci sa ochladí na 1 až -5, v údoliach miestami do -5 až -11 stupňov.

Streda 16. 3.

Streda už bude zrejme oblačnejšia, postupne sa najmä na západe môžu spustiť zrážky, miestami aj so snehom. Oblačnosť a zrážky sa budú v priebehu dňa zmierňovať. Denné teploty dosiahnu maximálne 5 až 10, v južnej polovici Slovenska 12 stupňov. Nočné teploty klesnú najviac do 5 až 0 stupňov.

Štvrtok 17. 3.

„Jasno až polojasno, ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Najnižšia nočná teplota -2 až -7, na juhozápade okolo 0 st. Najvyššia denná teplota 8 až 13, na Orave a pod Tatrami miestami okolo 6 st.,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav.

Piatok 18. 3.

Záver pracovného týždňa bude prevažne jasný alebo len s malou oblačnosťou. Denné teploty vystúpia najviac na 5 až 11 stupňov. V noci sa ochladí do -2 až -7, v údoliach do -8 až -13 stupňov.

Víkend

„Jasno až polojasno a chladno. Najnižšia nočná teplota -3 až -9, v údoliach miestami -9 až -15 st. Najvyššia denná teplota 3 až 9 st.,“ predpovedá sobotné počasie SHMÚ.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password