Predpoveď počasia: Čakajú nás ďalšie upršané dni?

Prehánky, dážď a oblačnosť k jesennému počasi patria, pre istotu majte po ruke dáždnik.

Aj posledný septembrový pondelok bude oblačný až zamračený. Najvyššie denné teploty dosiahnu 12 – 17 stupňov. Na viacerých miestach sa vyskytnú dážď, prehánky, možno aj búrky. V západnej polovici očakávajte ojedinele až výdatné zrážky. Fúkať bude východný vietor v nárazoch do 55 km/h.


V utorok bude naďalej prevažovať veľká oblačnosť.

Cez deň sa na mnohých miestach stretneme s prehánkami, dažďom, výnimočne i búrkami. Maximálne denné teploty môžu byť o niečo vyššie, pohybovať sa budú od 15 do 20 stupňov. Na severe bude, ako inokedy, chladnejšie (najviac 13 stupňov). Fúkať má prevažne slabý vietor.

V noci teploty klesnú najmenej na 10 až 5 stupňov a na mnohých miestach bude pršať.


Stred pracovného týždňa bude na západe Slovenska premenlivý s ojedinelými zrážkami, v ostatných častiach má byť oblačnosť väčšia aj so zrážkami. Denné teploty vystúpia najviac na 15 až 20 stupňov, najnižšie nočné teploty klesnú na 10 až 5 stupňov.


Podobné počasie má pokračovať aj v prvý októbrový deň.

Kým inde bude štvrtok zamračený a upršaný, na západe predpovede hovoria o menšej oblačnosti a iba ojedinelých zrážkach. Teploty počas dňa dosiahnu maximálne 16 – 21 stupňov, v noci klesnú na 13 až 7 stupňov.


„Od západu bude zasahovať do strednej Európy rozsiahla tlaková níž a po jej okraji začne prúdiť k nám od juhozápadu teplejší vzduch,“ predpovedá piatkovú situáciu Slovenský hydrometeorologický ústav. Teploty síce cez môžu dosiahnuť 16 – 22 stupňov, ale naďalej bude prevažovať veľká oblačnosť, miestami s dažďom alebo prehánkami. V noci sa ochladí najmenej na 12 až 7 stupňov.


Víkend s miernym oteplením.

Síce bude teplejšie, ale aj veternejšie a stále oblačno s ojedinelými zrážkami. V sobotu sa maximálne denné teploty majú pohybovať od 19 do 25 stupňov, nočné klesnú podľa predpovedí na 14 až 9.

foto ilustračné (pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password