Predpoveď počasia: Čáka nás príjemne teplý týždeň, no aj prechodné zrážky

Vonkajšie denné teploty by počas týždňa mali stúpať najviac na 30 stupňov. Predpovede hovoria aj o prechodnej oblačnosti, z ktorej môže zapršať.

Pondelok 9. 5.

Ráno bude zrejme ojedinele hmlisté. Neskôr môžeme očakávať malú, miestami prechodne zväčšujúcu sa oblačnosť. Prehánky, zriedkavo búrky sa objavia len miestami a najmä na strednom Slovensku. Najvyššie denné teploty sa budú pohybovať okolo 20 až 25 stupňov. Fúkať má slabší premenlivý vietor, ktorý pri búrkach prechodne zosilnie.

Utorok 10 .5.

Nasledujúci deň má byť jasný až polooblačý, oblačnosť sa bude zväčšovať len ojedinele a prechodne.

Na juhozápade sa však výnimočne môžu objaviť prehánky. Cez deň sa opäť oteplí na 20 až 25 stupňov. Podľa predpovedí má prevládať bezvetrie alebo iba slabý vietor. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať okolo 11 až 6, v údoliach lokálne 6 až 1 stupeň, ojedinele aj sprízemným mrazom.

Streda 11. 5.

„Jasno až polojasno, miestami prechodne až oblačno. Teplo,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Presnejšie to znamená, že denné teploty vystúpia maximálne na 22 až 27 stupňov. Predpoveď na noc sa oproti utorku nemení.

Štvrtok 12. 5.

Vo štvrtok pribudne malá, prechodne zväčšená oblačnosť, cez deň s ojedinelými prehánkami a búrkami v severnejších oblastiach Slovenska.

Denné teploty budú stúpať ešte o niečo vyššie ako v predchádajúci deň. Očakávať môžeme najviac 25 až 30 stupňov, ako zvyčajne, na severe môže byť chladnejšie. V noci sa teploty ochladia na 15 až 10, v údoliach na 8 stupňov.

Piatok 13. 5.

„Polooblačno až oblačno, v západnej polovici postupne až zamračené. V noci ojedinele, cez deň miestami prehánky alebo búrky. Teplo. Najnižšia nočná teplota 16 až 10 st. Najvyššia denná teplota 23 až 28, na severe 18 až 23 st.,“ predpovedá SHMÚ piatkové počasie.

Víkend

Sobota začne spočiatku s veľkou oblačnosťou, neskôr by sa mala zmeniť na premenlivú.

Rátať treba s prehánkami, dažďom alebo búrkami. Počas dňa majú zrážky ubúdať. Naďalej má prevažovať pomerne teplé počasia s maximálnymi dennými teplotami okolo 21 až 26 stupňov. Nočné teploty budú klesať na 14 až 9 stupňov, v údoliach zriedka na 7 stupňov.

foto ilustračná (pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password