Predpoveď počasia: Čaká nás premenlivý týždeň

Vytvárať sa môžu snehové jazyky aj poľadovica.

Pondelok 13. 1.

Nasledujúci týždeň začne prevažne oblačne, ojedinele aj so snehovými prehánkami a snežením, v nížinách skôr s mrholením alebo dažďom so snehom. Zrána sa miestami môže tvoriť poľadovica a snehové záveje. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 1 do 6 stupňov.

Utorok 14. 1.

Utorok bude skôr polojasný, v nižších polohách lokálne s hmlou alebo zamračené s nízkou oblačnosťou. Ojedinele sa vyskytnú slabé zrážky.
Najvyššia denná teplota stúpne na 1 až 6 stupňov, pri nízkej oblačnosti okolo -1 stupňa. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 0 až do -6 stupňov, pri snehovej pokrývke a zmenšenej oblačnosti miestami -7 až -13 st.

Streda 15. 1.

Opäť sa vráti veľká, miestami zmenšená oblačnosť, spočiatku bude lokálne hmlisto.

Cez deň na severe miestami sneženie, v nížinách aj dážď alebo mrholenie. Cez deň teploty vystúpia maximálne an 1 až 6 stupňov. Najnižšia nočná teplota klesne na 1 až -4 stupne, pri zmenšenej oblačnosti miestami -5 až -11 stupňov.

Štvrtok 16. 1.

Štvrtok bude tiež oblačný až zamračený, spočiatku bude aj zmenšená oblačnosť. Postupne sa miestami rozprší, od stredných polôh rozsneží. Lokálne očakávajte hmly a ojedinele poľadovicu. K večeru bude zase veterno. Denné teploty vystúpia na 1 až 7 stupňov, v noci sa ochladí na 1 až -4 stupne, v údoliach do -6 stupňov.

Piatok 17. 1.

„Premenlivá oblačnosť a miestami snehové zrážky, na juhu aj dážď so snehom. Na horách silno veterno. Najnižšia nočná teplota 2 až -4 st. Najvyššia denná teplota 0 až 6 st.,“ hlási predpovede na piatok Slovenský hydrometeorologický ústav.

Víkend

Sobota bude premenlivá s oblačnosťou, miestami aj snežením. Počas dňa sa oteplí najviac na 0 až 6 stupňov. Nočné teploty klesnú na 1 až -5 stupňov.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password