Predpoveď počasia: Čaká nás premenlivý jesenný týždeň

Sem-tam sa môžu objaviť aj zrážky.

Pondelok 8. 11.

Začiatok týždňa bude vraj oblačný až zamračený s ojedinelými zrážkami, postupne sa však môže oblačnosť zmenšiť. Teploty stúpnu počas dňa maximálne na 6 až 11 stupňov.

Utorok 9. 11.

Ďalší bude pokračovať premenlivá, na severe a východe spočiatku až veľká oblačnosť. V noci a ráno ojedinele rátajte s hmlami. Cez deň sa zriedka objavia aj prehánky a dážď. Denné teploty vystúpia najviac na 8 až 13 stupňov, na severe najviac na 6 stupňov. V noci sa ochladí na 4 až -1 stupeň, v údoliach teploty klesnú až na -3 stupne. Fúkať bude iba slabý vietor.

Streda 10. 11.

Stred pracovného týždňa bude jasný až polojasný, v západnej polovici Slovenska sa časom oblačnosť zväčší. „Najnižšia nočná teplota 0 až -5, na juhozápade a juhovýchode 5 až 0 st. Najvyššia denná teplota 6 až 11 st., pri dlhšie trvajúcej hmle chladnejšie,“ hlási Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 11. 11.

Nasledujúci deň bude polojasný až oblačný, v nižších polohách, v noci a dopoludnia sa miestami objavia hmly a nízka oblačnosť. Teploty počas dňa vystúpia najviac na 5 až 11 stupňov, nočné teploty klesnú na 5 až -1 stupeň.

Piatok 12. 11.

„Polooblačno až oblačno a ojedinele zrážky, vo vyšších polohách snehové. Najnižšia nočná teplota 4 až -2 st. Najvyššia denná teplota 7 až 12 st.,“ predpovedá SHMÚ.

Víkend

V sobotu si pravdepodobne užijeme jasný až polooblačný deň s najvyššími dennými teplotami od 7 do 12 stupňov. Nočné teploty klesnú na 2 až -4 stupne.

foto ilustračná (pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password