Predpoveď počasia: Čaká nás ďalší oblačný a chladný týždeň

Najvyššie denné teploty sa budú pohybovať okolo 0. Oblačnosť majú miestami sprevádzať zrážky, dočkáme sa tých snehových aj v okolí Nitry?

Zdroj: archív TV Nitrička

Pondelok 12.12.

Prvý deň nového týždňa bude oblačný až zamračený, na juhozápade Slovenska sa bude oblačnosť miestami zmenšovať. Na viacerých miestach môže snežiť. Cez deň sa oteplí na -4 až 1 stupeň. Po veternej nedeli bude vietor fúkať rýchlosťou 10 – 30 km/h, na východe bude väčšinou bezvetrie alebo iba slabý vietor.

Utorok 13.12.

Slovenský hydrometeorologický ústav na utorok hlási zmenu, oblačnosť má byť v noci a zrána ešte prechodne veľká, inak len malá. V noci sa na severe môžu tvoriť snehové jazyky. Deň bude opäť chladný s teplotami maximálne od -6 na severe do +1 stupňa. Nočné teploty klesnú na -5 až -11, v severnejších častiach Slovenska až na -17 stupňov.

Streda 14.12.

Cez deň bude postupne miestami snežiť, v nížinách na juhu sa neskôr ojedinele objaví dážď alebo dážď so snehom. „Najnižšia nočná teplota -13 až -20, na juhozápade, v Honte a na Zemplíne -5 až -12 st. Najvyššia denná teplota -7 až -2, na západe a Zemplíne okolo 0 st.,“ uvádza predpoveď SHMÚ.

Štvrtok 15.12.

Štvrtkové počasie bude tiež oblačné až zamračené. Na mnohých miestach sa postupne objaví sneženie a snehové prehánky, v nížinách na juhu ojedinele dážď alebo dážď so snehom. Denné teploty vystúpia maximálne na -4 až 2 stupne, v noci sa ochladí na 0 až -5, v údoliach miestami do -8 stupňov.

Piatok 16.12.

„Prevažne veľká oblačnosť a na viacerých miestach sneženie alebo snehové prehánky. Ojedinele tvorba snehových jazykov. Najnižšia nočná teplota 0 až -6 st., na severe ojedinele chladnejšie. Najvyššia denná teplota -4 až 2 st.,“ predpovedá SHMÚ.

Víkend

Sobota má byť tiež prechodne oblačná, miestami so snežením a snehovými jazykmi, ktoré môže spôsobiť vietor. Maximálne denné teploty vystúpia najviac na -6 až 0 stupňov. Nočné teploty klesnú najviac do -2 až -7, v údoliach miestami do -10 stupňov.

Televízia Nitrička

Forgot Password