Predpoveď počasia: Biele Vianoce zrejme nebudú

Predpovede zatiaľ o zasnežených Vianociach nehovoria.

Pondelok 20. 12.

Očakávať by sme mali polooblačné počasie s ojedinelými snehovými prehánkami. Viac sneženia a oblačnosti bude v severnej polovici Slovenska. „Najvyššia denná teplota 0 až 5, na Kysuciach, Orave, Liptove, na Spiši a miestami aj na Horehroní, okolo -2 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. Fúkať bude vietor s rýchlosť 10 až 35 km/h, v nárazoch 60 km/h.

Utorok 21. 12.

Aj v utorok sa budú snehové zrážky vyskytovať skôr na severe, inak treba počítať s premenlivou oblačnosťou. Popoludní budú zrážky ubúdať. Cez deň sa oteplí na -3 až 2 stupne, v severnejších oblastiach od -7 do -3 stupňov. V noci sa ochladí na -2 až -7, v dolinách a kotlinách miestami -7 až -12 stupňov.

Streda 22. 12.

V noci a zrána sa najmä na severe oblačnosť prevažne zväčší a prejaví sa to snehovými prehánkami a slabým snežením. Denné teploty dosiahnu maximálne -4 až 1 stupeň, na severe bude okolo -6 stupňov. Nočné teploty klesnú na -5 až -11, v dolinách a kotlinách miestami
-11 až -17 stupňov.

Štvrtok 23. 12.

Vo štvrtok sa snehové prehánky a sneženie vyskytnú na severe a východe Slovenska. „Najnižšia nočná teplota -4 až -10, v dolinách a kotlinách ojedinele -11 až -17 st. Najvyššia denná teplota -6 až -1, na juhozápade okolo +1 st.,“ znie predpoveď od SHMÚ.

Piatok 24. 12.

Na Štedrý deň sa môže slabo rozsnežiť na viacerých miestach, v nižších polohách treba rátať skôr s dažďom aleb s dažďom so snehom. Ojedinele sa môže tvoriť poľadovica. Denné teploty sa budú pohybovať maximálne od 2 do 8 stupňov, nočné klesnú na 0 až -5, v dolinách okolo -7 stupňov.

Víkend

Sviatočný víkend bude zrejme pokračovať s oblačným počasím. V sobotu bude na viacrých miestach pršať, v severnejších oblastiam skôr snežiť a vyskytnúť sa môžu aj hmly. Počas dňa sa oteplí na 1 až 7 stupňov, v noci teploty klesnú na 3 až -2 stupne.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password