Predpoveď počasia: Začiatok februára má byť oblačný a s premenlivými zrážkami

Premenlivá až veľká oblačnosť, sneh, dážď, prehánky a dážď so snehom nás pravdepodobne budú sprevádzať celý týždeň.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 30.1.

Očakávajte oblačné až zamračené počasie, ráno miestami so zmenšenou oblačnosťou a ojedinele hmlou. Postupne sa na viacerých miestach môže vyskytnúť sneženie alebo snehové prehánky, južnejšie aj dážď so snehom alebo dážď. Najvyššia denná teplota vystúpi na -2 až 3, na juhozápade do 6 stupňov.

Utorok 31.1.

Premenlivá oblačnosť sa na viacerých miestach prejaví snehovými prehánkami alebo snežením, v nížinách aj dažďom. Deň má byť veterný s najnižšou nočnou teplotou 2 až -3, ojedinele až -8 stupňov. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 0 do 7 stupňov. Na horách bude fúkať búrlivý vietor až víchrica. Neskôr má vietor čiastočne slabnúť.

Streda 1.2.

Február začne s premenlivou, prevažne veľkou oblačnosťou, na viacerých miestach so snehovými prehánkami alebo snežením aj dažďovými zrážkami. „Najnižšia nočná teplota 2 až -3, v údoliach ojedinele, najmä na Spiši a Horehroní, okolo -5 st. Najvyššia denná teplota 3 až 8, v Žilinskom kraji, na Spiši a Horehroní väčšinou okolo 1 st.,“ predpovedá počasie Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 2.2.

Premenlivá až prevažne veľká oblačnosť bude pokračovať na mnohých miestach so snehovými prehánkami alebo snežením, v nižších polohách skôr v kombinácii s dažďom. Nočné teploty klesnú najviac na 2 až -3, v údoliach ojedinele okolo -5 stupňov. Maximálne denné teploty vystúpia na 2 až 7, v Žilinskom kraji, na Spiši a Horehroní väčšinou okolo 0 stupňov.

Piatok 3.2.

„Premenlivá, na severe až veľká oblačnosť. Miestami, najmä na severe, snehové prehánky alebo sneženie. Najnižšia nočná teplota 0 až -5, v údoliach lokálne -5 až -10 st. Najvyššia denná teplota -1 až 4, na severe miestami okolo -3 st.,“ hlási SHMÚ.

Víkend

Rovnaká má byť aj sobota s najnižšími nočnými teplotami od 0 do -5, v údoliach miestami -5 až -10 stupňov. Cez deň teploty vystúpia najviac na -2 až 4 stupňov.

Televízia Nitrička

Forgot Password