Predpoveď počasia: Slnečné počasie by mala striedať zamračená obloha

Tá sa v priebehu týždňa môže prejaviť aj zrážkami.

foto ilustračná (pixabay.com)

Pondelok 23.1.

Ďalší januárový pondelok bude oblačný až zamračený a hmlistý. Zrána sa ojedinele vyskytne poľadovica. Najvyššia denná teplota dosiahne 6 až 11 stupňov na krajnom západe, v Žilinskom kraji, na Horehroní, Spiši a Šariši 1 až 6 stupňov. Deň by mal byť bez zrážok.

Utorok 24.1.

Nasledujúci deň bude jasný až polojasný, spočiatku miestami zamračený, ojedinele s hmlou a výnimočne so slabými zrážkami. Denné teploty vystúpia najviac na 5 – 10 stupňov, na severe bude chladnejšie. V noci sa ochladí na 2 až -3 stupne, v údoliach od -3 do -8 stupňov.

Streda 25.1.

Streda má byť tiež jasná až polojasná, miestami zamračená nízkou oblačnosťou, výnimočne so slabými zrážkami. Denné teploty vystúpia maximálne na 2 až 3 stupne, nočné klesnú na 2 až -5, v údoliach do -7 stupňov.

Štvrtok 26.1.

„Oblačno až zamračené, hmlisto, spočiatku ojedinele zmenšená oblačnosť. Ojedinele, cez deň miestami, sneženie alebo dážď so snehom, v nížinách aj dážď. Najnižšia nočná teplota 1 až -4, v údoliach lokálne okolo -6 st. Najvyššia denná teplota -2 až 4 st.,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Piatok 27.1.

V piatok sa má vrátiť veľká, miestami prechodne zmenšená oblačnosť, ojedinele so snežením a snehovými prehánkami. Najvyššia denná teplota vystúpi na -3 až 3 stupne. Najnižšia nočná teplota klesne na -1 až -6, v údoliach lokálne -6 až -11 stupňov.

Víkend

„Polojasno až oblačno, miestami prechodne až zamračené. Ojedinele sneženie alebo snehové prehánky. Najnižšia nočná teplota -1 až -6, v údoliach miestami -6 až -11 st. Najvyššia denná teplota -4 až 2 st.,“ predpovedá sobotné počasie SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password