Predpoveď počasia: Sychravé januárové dni pokračujú

Podľa predpovedí budú nasledujúce dni s prechodnou oblačnosťou sprevádzané zrážkami, niekde i snehovými.

Foto ilustračná: Pexels.com

Pondelok 16.1.

Úvod nového týždňa má byť lokálne hmlistý a oblačný až zamračený. Na viacerých miestach sa objaví dážď alebo dážď so snehom, možno aj poľadovica. Na západe Slovenska môžu zrážky postupne ustávať. Denné teploty dosiahnu najviac 1 až 6 stupňov. Dopoludnia má prevažovať bezvetrie, neskôr len slabý vietor, nad pásmom lesa prudký až búrlivý.

Utorok 17.1.

V utorok bude na väčšine slovenského územia pršať, niekde aj v kombinácii so snežením. Na západe by sa mali zrážky vyskytnúť iba miestami. Počas dňa sa oteplí maximálne na 1 až 8 stupňov. V noci teploty klesnú najnižšie na 4 až -1 stupeň. Lokálne bude fúkať slabý vietor, nad lesom aj prudký.

Streda 18.1.

Podobne sychravo bude zrejme vyzerať tiež streda.

V Trenčianskom a Žilinskom kraji môže v noci snežiť aj v nižších polohách. „Najnižšia nočná teplota 4 až -1, na severe ojedinele okolo -3 st. Najvyššia denná teplota 2 až 7, na juhu a východe väčšinou okolo 10 st.,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav. Na horách sa očakáva silný až búrlivý vietor.

Štvrtok 19.1.

Cez deň sa má oblačné počasie postupne miestami zmeniť na polooblačné. Lokálne sa najmä na východe vyskytnú snehové prehánky alebo sneženie, v nižších polohách aj dážď. Maximálne denné teploty dosiahnu od 0 stupňov na severe až do 7 stupňov. V noci sa ochladí najviac na 0 až -5, v údoliach do -7 stupňov.

Piatok 20.1.

Hmla, miestami slabé zrážky a lokálne zmenšená oblačnosť budú pretrvávať i koncom týždňa.

„Najnižšia nočná teplota 0 až -6, pri vyjasnení a snehovej pokrývke miestami, najmä v údoliach, -7 až -13 st. Najvyššia denná teplota -1 až 5 st.,“ predpovedá SHMÚ.

Víkend

V sobotu bude oblačnosť najprv prechodne menšia. Od východu sa na mnohých miestach môže rozsnežiť, v nižších polohách sa očakáva lokálne skôr dážď. Najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od -1 do 5 stupňov, nočné najmenej od 2 do -4 stupňov, ojedinele ešte nižšie.

Televízia Nitrička

Forgot Password