Predpoveď počasia: Denné teploty budú v priebehu týždňa stúpať

Nasledujúce dni nás čaká postupné oteplenie. Na Štedrý deň môžu teploty vystúpiť až na 12 stupňov.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Pondelok 19.12.

Posledný týždeň pred sviatkami začne ojedinele hmlisto, cez deň má pokračovať s oblačným až zamračeným počasím, miestami prechodne aj so zmenšenou oblačnosťou. Denné teploty vystúpia najviac na -3 až 2 stupne, na severe Slovenska bude okolo -5 stupňov. Fúkať má slabý vietor, deň bude pravdepodobne bez zrážok.

Utorok 20.12.

Aj v nasledujúci deň má pokračovať oblačné počasie, len ojedinele s prechodnou oblačnosťou.

Lokálne sa môžu vyskytovať hmly, sem-tam aj s mrznúcim mrholením. „Najnižšia nočná teplota -2 až -7, na strednom a východnom Slovensku pri zmenšenej oblačnosti -7 až -12 st. Najvyššia denná teplota -1 až 4 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Streda 21.12.

Týždeň bude pokračovať oblačnou až zamračenou stredou, s hmlou a ojedinele prechodne so zmenšenou oblačnosťou. Najvyššie denné teploty dosiahnu 0 až 5 stupňov. Nočné teploty klesnú na 0 až -5, pri zmenšenej oblačnosti miestami okolo -7 stupňov.

Štvrtok 22.12.

Oblačnosť má byť v noci prevažne veľká, inak premenlivá. Cez deň sa môže vyskytnúť dážď a prehánky, vo vyšších polohách aj snehové. Denné teploty vystúpia maximálne na 0 až 7 stupňov. V noci sa ochladí na 1 až -5 stupňov.

Piatok 23.12.

V piatok môže byť spočiatku zmenšená oblačnosť, ráno lokálne aj s hmlami. Na viacerých miestach sa však objaví i dážď, vo vyšších polohách sneženie. Oteplenie sa prejaví dennými teplotami najviac od 3 do 9 stupňov. Nočné teploty klesnú na 3 až -3, pri zmenšenej oblačnosti okolo -5 stupňov.

Sobota 24.12.

„Oblačno až zamračené a na viacerých miestach dážď, na hrebeňoch Tatier sneženie. Teplo. Najnižšia nočná teplota 6 až 0 st. Najvyššia denná teplota 6 až 12 st.,“ predpovedá počasie na Štedrý deň SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password