Predpoveď počasia: Oblačný týždeň sa môže prejaviť aj slabými zrážkami

Počasie bude nasledujúci týždeň prevažne oblačné. Slabšie zrážky môžu miestami spôsobovať aj poľadovicu.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Pondelok 28.11.

Jeden z posledných novembrových dní bude oblačný až zamračený a hmlistý, zrána zriedkavo aj s poľadovicou. V horských oblastiach a na severe Slovenska môže byť jasno až polojasno. Ojedinele sa cez deň vyskytne mrholenie alebo slabé sneženie. Denné teploty vystúpia najviac na 3 až 8 stupňov, v údoliach niekde dosiahnu okolo 1 stupňa.

Utorok 29.11.

Utorkové ráno bude pravdepodobne hmlisté. Deň má byť polooblačný až oblačný, ojedinele aj s mrznúcim mrholením, ktoré môže spôsobovať poľadovicu. Cez deň sa oteplí od 1 stupňa v údoliach, do 3 až 8 stupňov. V noci sa bude ochladzovať na 3 až -2 stupne, v údoliach približne -4 stupne.

Streda 30.11.

„Cez deň polooblačno, postupne až zamračené. Miestami hmla. Výnimočne slabé zrážky. Najnižšia nočná teplota 0 až -5 st., v údoliach miestami, najmä na severe, okolo -7 st. Najvyššia denná teplota 3 až 8 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 1.12.

Nasledujúci deň sa očakáva veľká, miestami prechodne zmenšená oblačnosť. Na horách bude jasnejšie. Denné teploty sa vyšplhajú maximálne na 1 až 7 stupňov. Nočné teploty klesnú na 2 až -4 stupne.

Piatok 2.12.

V piatok môže byť prechodne oblačnosti aj menej. Spolu s ňou sa ale miestami vyskytne mrholenie alebo slabý dážď. Cez deň sa oteplí najviac na 1 až 7 stupňov. Najnižšie nočné teploty klesnú na 3 až -3 stupne.

Víkend

Začiatkom víkendu bude podobné počasie. V sobotu sa očakávajú najvyššie denné teploty od 2 do 8 stupňov, najnižšie nočné od 4 do -2 stupňov.

Televízia Nitrička

Forgot Password