Predpoveď počasia: Zima je ešte len na začiatku

Potom, čo nám uplynulý týždeň drkotali zuby od zimy, cez víkend nastalo oteplenie so silnejším vetrom. A teploty sa budú držať v plusových hodnotách aj nasledujúce dni.

foto: NH

Pondelok 7. 12.

Ďalší decembrový týždeň začne pravdepodobne oblačným až zamračeným počasím. Na mnohých miestach nás dokonca môžu zastihnúť dážď a prehánky. Denné teploty sa vyšplhajú na hodnotu 4 až 9 stupňov, na Zemplíne do 12 stupňov. Očakávajte, že veterné počasie bude ešte pokračovať. V nárazoch môže vietor dosahovať rýchlosť 70 km/h, inak 5 až 30 km/h, na západe miestami 30 až 50 km/h.

„Na hrebeňoch hôr búrlivý vietor až silná víchrica. V priebehu dňa bude vietor čiastočne slabnúť,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Utorok 8. 12.

Aj utorok má pokračovať s oblačnosťou, na mnohých miestach aj s dažďom, cca od 1000 metrov so snežením. Zrážky a oblačnosť sa počas dňa môžu miestami zmenšovať. Denné teploty vystúpia najviac na 4 až 8 stupňov, na severovýchode dosiahnu len okolo 2 stupňov. Vietor bude dosahovať rýchlosť 20 – 25 km/h, v nárazoch lokálne okolo 45 km/h. V noci sa ochladí na 5 až 0 stupňov.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)
Streda 9. 12.

V strede pracovného týždňa k nám má od juhozápadu prúdiť vlhký a teplejší vzduch.

Prevládať má veľká oblačnosť, na juhozápade aj s prehánkami a dažďom, na východe sa, naopak, bude oblačnosť zmenšovať. Maximálne denné teploty zostávajú na približne rovnakej hodnote 4 – 9 stupňov, nočné môže klesnúť od 3 na juhozápade Slovenska až do -1 stupňa. „Slabý, na juhu západného a stredného Slovenska prevažne východný vietor 2 až 7 m/s (5 až 25 km/h),“ predpokladá poveternostnú situáciu SHMÚ.

Štvrtok 10. 12.

Ani štvrtok neprinesie výraznú zmenu. S oblačnosťou sa na mnohých miestach môžu vyskytnúť prehánky a dážď, sneženie zatiaľ len vo vyšších polohách. Cez deň bude najviac 2 – 8 stupňov, v noci teploty klesnú na 5 až -1 stupeň.

Piatok 11. 12.

„Oblačno až zamračené a miestami dážď, vo vyšších polohách sneženie. Najnižšia nočná teplota 5 až 0 st. Najvyššia denná teplota 2 až 7 st.“ znie piatková predpoveď od SHMÚ.

Víkend

A podobne má pokračovať aj začiatok víkendu. Mierny rozdiel je iba v teplotách, ktoré v sobotu počas dňa vystúpia najviac na 1 až 7 stupňov a v noci klesnú na 5 až -1 stupeň.

foto ilustračné (pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password