Predpoveď počasia: Oblačný týždeň majú sprevádzať zrážky, možno aj snehové

Nasledovať budú prevažne hmlisté a oblačné dni s mrholením, miestami aj snežením.

Foto ilustračná (pixabay.com)

Pondelok 21.11.

Dopoludnia bude miestami hmla, zrána ojedinele poľadovica. Na východe sa vyskytne aj zmenšená oblačnosť, na ostatnom území oblačno a zamračené, na mnohých miestach s dažďom či snežením. Najvyššie denné teploty budú dosahovať 4 až 9 stupňov, na severe a východe do 2 stupňov. Fúkať má prevažne slabý vietor.

Utorok 22.11.

V noci a ráno bude oblačnosť lokálne zmenšená. Popoludní sa na mnohých miestach bude vyskytovať mrholenie a dážď, od stredných polôh aj sneženie. „Ojedinele hmla a poľadovica. Najnižšia nočná teplota 1 až -4, v údoliach pri zmenšenej oblačnosti okolo -6 st. Najvyššia denná teplota 3 až 8, na Horehroní, Spiši, Gemeri okolo 1 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Streda 23.11.

Aj streda bude pokračovať s hmlistým, oblačným až zamračeným počasím s dažďom alebo dažďom so snehom. Cez deň sa oteplí najviac na 4 až 9 stupňov. Nočné teploty klesnú na 4 až -1, na západe ojedinele do 6 stupňov. Fúkať má iba slabý vietor.

Štvrtok 24.11.

„Oblačno až zamračené a miestami dážď, dážď so snehom. V stredných, cez deň vo vyšších polohách sneženie. Postupne ustávanie zrážok a miestami zmenšovanie oblačnosti. Výnimočne ráno poľadovica,“ informuje SHMÚ. Maximálne denné teploty budú dosahovať 3 až 9 stupňov. V noci sa ochladí 5 až -1 stupeň.

Piatok 25.11.

V piatok bude na horách a lokálne i v nižších polohách polojasno. Ojedinele sa objavia aj slabé zrážky s dennými teplotami najviac do 2 až 7, pri zmenšenej oblačnosti do 9 stupňov. Nočné teploty sa budú pohybovať od 2 do -3 stupňov.

Víkend

Sobota bude pravdepodobne tiež hmlistá a oblačná, sem-tam so zrážkami a maximálnymi dennými teplotami od 2 do 8 stupňov. V noci teploty klesnú na 3 až -3 stupne.

Televízia Nitrička

Forgot Password