Predpoveď počasia: Slnečné jesenné dni nahradí sychravé počasie

V prvej polovici týždňa treba rátať s ochladením aj pribúdajúcimi zrážkami.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 14.11.

Začiatkom týždňa bude ešte pokračovať jasné až polojasné počasie.

Predpoludním sa v nižších polohách môžu vyskytovať hmly a nízka oblačnosť, ktoré sa ojedinele udržia celý deň. Sem-tam sa môže objaviť mrholenie s najvyšším dennými teplotami od 10 do 15 stupňov. Očakáva sa bezvetrie alebo len slabý vietor.

Utorok 15.11.

Nasledujúci deň má byť podľa predpovedí oblačný až zamračený a lokálne hmlistý. Cez deň postupne môže pribudnúť mrholenie a slabý dážď. Maximálne denné teploty vystúpia na 7 až, 12 na juhozápade do 14 stupňov. V noci sa ochladí na 7 až -1 stupeň.

Streda 16.11.

„Oblačno až zamračené, len ojedinele prechodne zmenšená oblačnosť. V noci a zrána ojedinele hmla. Miestami dážď, postupne od cca 1200 m sneženie,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. Denné teploty vystúpia najviac na 7 až 12 stupňov. Prevažovať bude slabý vietor. Nočné teploty klesnú na 7 až 2 stupne.

Štvrtok 17.11.

Štvrtok má byť oblačný, miestami so zmenšenou oblačnosťou, ojedinele aj s hmlou. Rátať by sme mali s ochladením a prípadne aj s dažďom. Najvyššie denné teploty vystúpia na 4 až 9 stupňov, na severovýchode väčšinou od 0 do 4 stupňov. V noci sa ochladí na 5 až -3 stupne.

Piatok 18.11.

„Oblačno až zamračené, spočiatku ojedinele aj zmenšená oblačnosť. Postupne miestami – najmä v západnej polovici dážď, od stredných polôh sneženie. Najnižšia nočná teplota 4 až -1, na východe miestami okolo -3 st. Najvyššia denná teplota 0 až 6 st.,“ uvádza predpoveď SHMÚ.

Víkend

Aj začiatok víkendu má byť oblačný a lokálne hmlistý.

Ojedinelé mrholenie a slabý dážď budú v sobotu od stredných polôh dopĺňať tiež zrážky snehové. Cez deň teploty dosiahnu maximálne 1 až 7 stupňov. Najnižšie nočné teploty sa budú pohybovať od 2 do -4 stupňov.

Televízia Nitrička

Forgot Password