Predpoveď počasia: Čakajú nás polojasné až oblačné jesenné dni

Na viacerých miestach môžu byť sprevádzané hmlami, prehánkami alebo dažďom.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Pondelok 7. 11.

Pomaly si zvykáme na tmavšie a chladnejšie dni. A taký zrejme bude aj pondelok – oblačný až zamračený a hmlistý, miestami aj s mrholením a slabým dažďom. Postupne sa najmä popoludní môže oblačnosť zmenšovať. Denné teploty budú dosahovať najviac od 7 stupňov na severe Slovenska, do 9 až 14 stupňov.

Utorok 8. 11.

Nasledujúci deň má byť prevažne polojasný, v nižších polohách miestami s hmlou alebo nízkou oblačnosťou a prípadným mrholením. Cez deň sa oteplí maximálne na 9 stupňov pri nízkej oblačnosti, do 11 až 16 stupňov. Nočné teploty klesnú na 6 až -1 stupeň.

Streda 9. 11.

„Zamračené nízkou oblačnosťou a hmlisto. Vo vyšších a neskôr ojedinele aj v nižších polohách polojasno až oblačno. Ojedinele mrholenie,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. Denné teploty vystúpia na 8 až 13, pri slnečnejšom počasí na 15 stupňov. V noci sa ochladí na 8 až 3 stupne, v údoliach bude okolo 1 stupňa.

Štvrtok 10. 11.

Oblačný a zamračený bude spočiatku aj štvrtok, oblačnosti môže začať miestami od západu ubúdať. Inak sa budú na viacerých miestach v noci a dopoludnia objavovať hmly, prehánky alebo dážď. Teploty cez deň vystúpia na 9 až 15 stupňov. Najnižšie nočné teploty budú klesať na 10 až 4 stupne.

Piatok 11. 11.

„Polojasno až oblačno, zrána lokálne hmla alebo nízka oblačnosť. Ojedinele, spočiatku miestami, dážď alebo prehánky. Vo vyšších polohách sneženie. Najnižšia nočná teplota 5 až -1 st. Na krajnom východe aj teplejšie. Najvyššia denná teplota 9 až 14, na severe okolo 7 st.,“ hlási predpoveď SHMÚ.

Víkend

Sobotné ráno budú pravdepodobne sprevádzať lokálne hmly a nízka oblačnosť. Deň má byť polojasný až oblačný, ojedinele s prehánkami a dažďom. Najvyššie denné teploty budú stúpať na 5 až 12 stupňov, nočné klesnú na 5 až -1 stupeň.

Televízia Nitrička

Forgot Password