Predpoveď počasia: Zdá sa, že aj budúci týždeň bude prevažovať sychravé počasie

Menej slnka a veľa oblačnosti nás zrejme bude sprevádzať aj začiatkom novembra.

foto ilustračné: pixabay.com

Pondelok 31.10.

Posledný októbrový deň bude oblačný až zamračený a hmlistý. Ojedinele sa môže vyskytnúť aj mrholenie. Najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 13 do 18, pri zmenšenej oblačnosti od 18 do 23 stupňov. Očakávať môžeme bezvetrie alebo len slabý vietor.

Utorok 1.11.

Stále bude pretrvávať prevažne zamračené až hmlisté počasie, ojedinele aj s mrholením. „Na horách a lokálne aj v nižších polohách jasno až polojasno. Pri slnečnom počasí veľmi teplo,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav. Denné teploty dosiahnu najviac 12 až 17, pri menej oblačnom počasí 17 až 22 stupňov. Fúkať má slabý vietor.

Streda 2.11.

V stredu sa oblačné až zamračené počasie môže miestami zmenšovať. Noc a ráno budú lokálne hmlisté. Zriedkavo sa môže objaviť mrholenie a slabý dážď. Cez deň sa oteplí maximálne na 14 až 19 stupňov a v noci sa ochladí na najmenej na 11 až 6 stupňov, v údoliach do 4 stupňov

Štvrtok 3.11.

„Jasno až polojasno, spočiatku miestami zväčšená oblačnosť. Ojedinele slabé zrážky. V noci a dopoludnia v nižších polohách ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť,“ predpovedá SHMÚ. Teploty sa budú cez deň pohybovať najviac okolo 11 až 17 stupňov. Nočné teploty klesnú na 8 až 3 stupne, v dolinách do 1 stupňa.

Piatok 4.11.

V piatok môže spočiatku prevažovať zmenšená oblačnosť, inak má byť záver pracovného týždňa oblačný až zamračený. Od západu sa postupne na mnohých miestach vyskytne dážď a na hrebeňoch Tatier sneženie. Denné teploty majú stúpať maximálne na 10 až 15 stupňov. V noci sa ochladí na 11 až 6 stupňov.

Víkend

„Od západu postupne na mnohých miestach dážď, na hrebeňoch Tatier sneženie. Najnižšia nočná teplota 11 až 6, v údoliach a na východe väčšinou 6 až 1 st. Najvyššia denná teplota 10 až 15, na severe miestami okolo 8 st.,“ hlási predpoveď na sobotu SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password